חדשות העמותה

(לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה – לחץ כאן)

21.5.16 – חצי מהסכום המוקצה ע"י משרד הבטחון לתחזוקת האנדרטה כבר הועבר ואנו פועלים בנחישות לקבלת תמיכת משרד הבטחון באירוע השנתי למשפחות השכולות. ביום העצמאות ערכנו ארוחת חג חגיגית לכמאה חיילים שליוו בתפקידים שונים את מיצג צהל ברחבת האנדרטה בעפולה. ביום שני הקרוב נערוך "פריסה" לכ150 מחיילי גדוד דוכיפת הנמצאים בפעילות מבצעית בגזרת בנימין. הפריסה מתאפשרת הודות לתרומת יוצא דוכיפת והודות לשת"פ עם בני נוער לקראת גיוס מהישיבה התיכונית בחיספין, אשר לקחו על עצמם את משימת ההכנה בשטח.

22.4.16 – בחג הפורים הצלחנו להביא לכך ששלושה בתי ספר שונים מרחבי הארץ אימצו שלושה גדודים שונים, ביצעו פעילות משותפת ערכית עם חיילים מהגדודים ובסופו של תהליך הועברו כ 2000 משלוחי מנות לחיילים. בכוונתנו לשמר את ההישג הנוכחי ולהרחיבו לכל גדודי החטיבה.
– לקראת חג הפסח העברנו תווי שי לחיילים במצוקה כלכלית בסכום כולל של 16,000 ש"ח. תודתנו למפעל נשר ולתורמים הרבים שסייעו ותרמו לטובת החיילים.
– אין בידינו זמן לנוח ולקראת יום העצמאות אנו מתארגנים כמידי שנה להכין ארוחת צהרים חגיגית חמה (על האש) לחיילי החטיבה שיגיעו להציג ולאבטח את חניון צהל שיוקם בעפולה ברחבת אתר ההנצחה של חטיבת כפיר.
– לנוכח הסערה התקשורתית שקמה לאחרונה סביב פעילות החטיבה (ואיננו נכנסים לפינה של מי צודק ומי לא), ראינו צורך לחזק את ידי המפקדים ובעלות סימלית, אנו יוצרים יש מאין שעוני קיר שעליהם חרוטים לוגו החטיבה וברכת החיילים, שעונים אלו יחולקו לקציני החטיבה מרמת מ"פ ולנגדים כהערכה סימלית שלנו לפעילותם.

5.4.16 -פעילות העמותה לקראת חג הפורים ותיכנונים לפסח וליום העצמאות – לחץ כאן

20.3.16 – גם השנה קיבלה העמותה אישור ניהול תקין, פטור מתשלום מס במקור ואישור לפי סע' 46 לפקודת מס הכנסה. להלן עדכונים על חלק מפעילותנו:
– נרכשו חולצות ליום הספורט החטיבתי לחיילי החטיבה בסכום הקרוב ל 30,000ש"ח
– סייענו בכ 6000 ש"ח לביצוע עצרת חטיבתית
– לקראת חג הפורים חברנו לתי ספר וגני ילדים ברחבי הארץ והועברו כ 2000 משלוחי מנות לחיילים
– גדוד חרוב, גדוד דוכיפת וגדוד נחשון יאומצו ע"י בתי ספר לפעילויות כפי שימצא מעת לעת
– בוצע פ"ע בהשתתפות ועד העמותה ומפקדת החטיבה במטרה לשפר ולייעל את הפעילות המשותפת
– מבוצע שת"פ עם אתר JGIVE כפלטפורמה אינטרנטית לתרומות. האתר מאובטח ומוזיל משמעותית את הוצאות הטיפול בתרומה.

21.2.16 – לצערנו איננו עומדים בעומס והעדכונים נדחים מעל ומעבר לרצוי. אי לכך ננסה במספר משפטים להביא את עיקר פעילותנו בחודשים האחרונים.
לנוכח כמות הפצועים הגדולה שספגה החטיבה מאז תחילת גל הטרור הנוכחי, שינינו ממנהגנו ותרמנו בחג החנוכה את הכסף שאספנו, לטובת משפחות פצועים שנקלעו למצוקה כלכלית במקום לחיילים בעלי מצוקות כלכליות, אנו תקווה כי נשכיל להשיג תרומות שיספיקו לשתי המטרות גם יחד.
בצענו טיפול שוטף לאנדרטה ואף הרחבנו ובצענו החלפה של מערכת ההשקייה ופזרנו גזם עצים גרוס בחורשת הנופלים ובאזורים המגוננים במטרה למנוע צמיחת עשבים שוטים ולחסוך במים להשקיה.
רכשנו 2000 חולצות ליום הספורט החטיבתי שהתקיים לאחרונה.
סייענו בתשלום לאומן בעצרת שהתקיימה לרגל עשור לחטיבה.
החלפנו את עמודי הדגלים באנדרטה בתרנים המתאימים למקום.
חילקנו תווי שי לחיילים נזקקים בחג הפסח ובראש השנה.
סייענו בהערכות וקיום יום למשפחות השכולות בחג החנוכה.
לעמותה גם השנה כל האישורים המעידים על התנהלות תקינה (אישור ניהול תקין, פטור מניכוי מס במקור, הכרה לפי סעיף 46 בפק' מס הכנסה).

3.5.14 – זמן רב שלא עדכנו, עברנו טלטלה לא קטנה, אך העמותה ממשיכה בדרכה תוך שמירה על הקיים והערכות מתמדת להמשך הפעילות בטווח הקצר ובטווח הארוך. אבי בינמו – יו"ר העמותה מיום הקמתה, פרש בסוף שנת 2013 מתפקידו לרגל הבחרו לראשות העיר נשר. אין לנו את המילים לתאר עד כמה רבה וחשובה העשייה של אבי בעמותה למען חיילי חטיבת כפיר בפרט וצהל בכלל. אנו מאחלים לאבי הצלחה רבה בתפקידו החדש, אבי לא עוזב אותנו לנפשנו ועפ"י החלטת הועד אבי ימשיך לכהן כ"נשיא העמותה". את אבי בינמו מחליף בתפקיד רוני טל, השותף לדרך וחבר בועד העמותה מיום היווסדה. רוני מכיר היטב את פעילות העמותה לפני ולפנים, אנו מאחלים לו הצלחה במילוי תפקידו.
פעולות מרכזיות הראויות לאזכור בארבעת החודשים האחרונים:
* רכישת ציוד לטירונים במצב כלכלי קשה.
* חלוקת תווי קניה לרכישת מזון לקראת חג הפסח לעשרות חיילים נזקקים.
* בימים אלו אנו נערכים לשינוי באופן גבית דמי החבר מחברים ועמיתים ולהפעיל אפשרות גביה
באמצעות כרטיסי אשראי בנוסף לתשלומים במזומן ובצקים כפי שהיה עד כה. להערכתנו השינוי
יאפשר הרחבת בסיס התרומות לעמותה ובכך נוכל להוסיף פעילויות לטובת חיילי החטיבה.
* ביום העצמאות יכינו מתנדבי העמותה ארוחת צהרים "על האש" לעשרות חיילי החטיבה שיפעילו את
חניון צהל בעפולה.

15.8.13 – בימים אלו מתבצעות עבודות  שיפוץ נרחבות באנדרטת חטיבת כפיר בעפולה. האנדרטה שבנייתה הושלמה בתקציב מצומצם אך לפני שלוש שנים וכבר החלה לסבול מפגעי מזג האויר, משופצת בעזרת ובמימון משרד הבטחון. בקרוב נעלה תמונות של האנדרטה לאחר השיפוץ.

13.8.13 – לאחר עבודת איסוף ועריכה שארכה הרבה מעבר למה שחשבנו, ובעיקר הודות לעבודת קצינת הנפגעים הקודמת דורית ועוד יותר של קרן קצינת הנפגעים הנוכחית הצלחנו לסיים פרוייקט של הנפקת אלבומי תמונות חללי החטיבה אשר יוצגו לראשונה בטקס ההתייחדות הקרוב שיערך ב 21.8.13.

11.8.13 – נערכה פגישת היכרות של הנהלת העמותה עם מפקד חטיבת כפיר החדש אל"מ אשר בן לולו. הוצגה פעילות העמותה בששת השנים מיום הקמת החטיבה וסוכם על המשך שיתוף פעולה הדוק למימוש יעדי העמותה וסיוע לחטיבה. נציגי העמותה איחלו למח"ט החדש הצלחה רבה במילוי תפקידו.

16.7.13 – אנו עובדים במשנה מרץ להכנת אלבום הנופלים של חטיבת כפיר בכוונה להציגו בטקס ההתייחדות השנתי הקרוב, תודה לקרן קצינת הנפגעים כמו גם לדפוס כוכבי מעפולה ול ONEFRAME צלמים אשר מטים שכם ונרתמו למאמץ מיוחד להשלמת האלבום בזמן.

אנו גאים להציג פעם נוספת אישור ניהול תקין מרשם העמותות, קבלת האישור אינה מובנת מאליה והייתה כרוכה בעבודה רבה, תודה מיוחדת לאבי בינמו אשר שקד על מילוי הטפסים ואשר עמל יום יום, שעה שעה על מנת לתפעל את העמותה בסטנדרטים גבוהים המאפשרים את קבלת האישור.

יולי 2013 – לאחר ישיבת ועד ואסיפה כללית, הגישה העמותה את כל הניירת המתבקשת כמידי שנה על מנת לקבל פעם נוספת את האישורים המעידים על ניהול כספים תקין. המסמכים הועברו לאחר בדיקות קפדניות של רואי החשבון.

בחודש יוני 2013  לאחר עמל רב העלינו את אתר החטיבה המשודרג, העמותה תמשיך לעדכן ולשדרג את האתר כפי שנעשה עם האתר הישן מיום הקמת החטיבה וללא כל עלות לחטיבה.

(לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה – לחץ כאן)