דבר המח"ט

חטיבת כפיר נמצאת מאז הקמתה בחזית הלחימה בטרור. יחידות החטיבה פרוסות בגזרות הלחימה המורכבות ביותר. בשנה האחרונה פרץ גל טרור אשר טרף את הקלפים, והחטיבה מיד מצאה עצמה מובילה את צה"ל בחזית הלחימה בטרור הסכינאים, הדורסים ומפגעי הירי. לוחמי החטיבה, מנעו וסיכלו מספר רב של ניסיונות פיגועים, תוך שהם מצילים את חייהם של אזרחים רבים.

בחטיבה מגוון רב של אמצעים, כלי לחימה ויכולות טכנולוגיות רבות ומגוונות, אך הכוח האנושי הוא ייחודה ויתרונה האמיתי. חטיבת כפיר חרטה על דגלה להילחם בטרור ולהגן על הבית, תוך שמירה על ערכי צה"ל והיותנו בני אדם, זו המשימה הניצבת לנגד עיניינו כל העת בכל משימה ובכל גזרה.

חטיבת כפיר מוכנה לכל אתגר שיבוא לפתחה במשימת ההגנה על גבולות המדינה ובלחימה בטרור. אני סמוך ובטוח שנמלא את משימות ההגנה על אזרחי מדינת ישראל בהצטיינות ובערכיות רבה.

לוחם בכפיר זהו שם תואר מחייב. מחייב מקצועיות, מחייב מסירות והקרבה, מחייב אומץ לב והתמדה. אלו תכונות אותן הוכיחו שוב ושוב לוחמי החטיבה במלחמתם הבלתי מתפשרת בטרור ובהגנה על הבית.

לוחם בכפיר מתאפיין במסירותו הבלתי מתפשרת אל המדינה, אל הצבא, אל המשימה ואל הניצחון בכל מפגש עם אויב.

מאז הקמתה לפני כעשור עברה החטיבה כברת דרך עצומה והפכה לחטיבת החי"ר הגדולה בצה"ל. חטיבת כפיר היא יחידה לוחמת, משפחתית וצנועה.

אויביי עמנו אתגרו אותנו בעבר, מאתגרים אותנו בהווה וימשיכו לאתגר אותנו גם בעתיד. לכן, תמשיך החטיבה להתאמן בקדחתנות ולהתכונן למלחמה כאילו תפרוץ מחר. תפתח את אנשיה לפיקוד, למצוינות ולמקצועיות ותכין את לוחמיה לניצחון בכל מפגש עם אויב.

חטיבת כפיר תמשיך "להילחם בטרור ולהגן על הבית" – במומחיות, במקצועיות, בנחישות, בגאווה גדולה ומתוך תחושת שליחות ואמונה בצדקת הדרך.

מפקד חטיבת כפיר,
אל"ם ציון רצון