כח כפיר סיכל ניסיון להברחת רובה בתיק ילדים

הנשק המאולתר נתפס בתוך תיק ילדים ברכב במחסום בקעות. המפקד שסיכל את ניסיון ההברחה: "הנהג נראה לחוץ ולכן הוחלט לעשות בדיקה מקיפה ברכב". מתחילת השבוע עצרו כוחות צה"ל כ-25 מבוקשים באיו"ש

דנה פטרוב | אתר צה"ל | פורסם 22/01/14 10:01:19

פורסם ב:

לכתבה המקורית – לחץ כאן

כוח מגדוד שמשון של חטיבת כפיר חשף הערב (ג') נשק מאולתר ומחסנית בתוך רכב במחסום בקעות. הנשק הוסתר בתוך תיק של ילד בסמוך למושב הנהג. הנשק נחשף הודות לערנות של מ"כ מהגדוד, אשר הבחין בהתנהגות חשודה של הנהג. "החשד התעורר אחרי שהנהג עבר בידוק בסיסי ואז החליט לחזור על עקבותיו", סיפר מ"פ מבצעית בגדוד, סרן ספי מור. "הוא ראה לחוץ ולכן הוחלט לעשות בדיקה מקיפה ברכב".

הרובה המאולתר על רקע התיק בו הוסתר. צילום: דובר צה"ל

מחסום בקעות מהווה עורק תנועה מרכזי עם מעבר של אלפי בני אדם בכל יום, והגדוד המאייש אותו נדרש לערנות מתמדת. אתמול תפס הגדוד במחסום מבוקש אשר היה אמור להעצר במבצע לילי על ידי כוחות צה"ל, לאחר שקיבל אינדיקציה מודיעינית שהמבוקש יגיע למחסום. מאז תחילת השבוע עצרו כוחות צה"ל באיו"ש כ-25 מבוקשים. לפני כחודש וחצי נתפס במחסום רכב עם מטעני חבלה. "במחסום עוברת כמות גדולה של תושבים שמגיעים משטחי A, בדרך כלל בשביל לעבוד בשטח הבקעה, ואנחנו בודקים את כל מי שנראה חשוד", הסביר סרן מור.

גדוד שמשון נמצא בחודשים האחרונים בתעסוקה מבצעית באזור הבקעה, ובנוסף לפעילותו במחסום, הוא מבצע מעצרים וחיפושי אמל"ח רבים. "ללוחמי הגדוד ברור שהמשימה שלהם היא להגן על התושבים ולאפשר להם לישון בשקט בלילה", סיכם סרן מור.