בכפיר תרגלו מלחמה: "אנחנו מפלצת" – 18.10.13

בכפיר תרגלו מלחמה: "אנחנו מפלצת". צפו

בצפון ובבקעה תרגלו השבוע לוחמי חטיבת כפיר מתאר של מלחמה בצפון. את התרגיל הם התחילו מחובקים בעוד כשהם שרים את התקווה. מפקד הגדוד: "אנחנו מוכנים להילחם כבר מחר, מצפה לנו עבודה מורכבת". כך זה נראה

מתן חצרוני, כתב חדשות 2 באינטרנט | חדשות 2 | פורסם 18/10/13 11:09

פורסם ב: חדשות 2

לכתבה המקורית – לחץ כאן

כבר לפני כשבועיים החלו ההכנות, וביום ראשון יצאו לוחמי גדוד לביא של חטיבת כפיר לאימון משולב במתאר צפוני. הם החלו אותו במעלה גלבוע וסיימו אותו שלשום בבקעה. בין היתר הם תרגלו יחד עם כוחות שריון, הנדסה ותותחנים לחימה בשטח סבוך, פתוח ובנוי – לקראת עימות אפשרי.

לצפייה בסרטון מהתרגיל – לחץ כאן 

"במתווה צפוני מצפה לנו עבודה מאתגרת במתארים מורכבים", אמר לחדשות 2 Online מפקד גדוד לביא בחטיבת כפיר, סא"ל שחר ספדה. "במלחמה כמו במלחמה יש אפס ודאות, אבל אנחנו מוכנים לזה כאילו זה מחר. נכנסתי לתרגיל מג"ד (מפקד גדוד) ויצאתי מג"ד אחר בסוף השבוע הזה, בהיבט של יכולות הגדוד שבאו לידי ביטוי. ראיתי איך הגדוד הוא 'מפלצת' שיודעת לעבוד בצורה גמישה ואיתנה".

 

תרגלו בצפון ובבקעה

תרגלו בצפון ובבקעה
צילום׃  דובר צה"ל

 

לטענתו, הלוחמים רעבים יותר להצלחות בשל גילו הצעיר יחסית של הגדוד. "בתחילת שבוע המלחמה אני מרכז את כל הגדוד ואנו עומדים במעגל ושרים את התקווה מחובקים", הוא סיפר.

במלחמת לבנון הראשונה, סגן-אלוף ספדה היה לוחם צעיר בצנחנים ונפצע קשה כשעלה על מטען ברצועת הביטחון בלבנון. בשל הפיצוץ נותר לו חור בכתף וצלעותיו נשברו, אך הוא השתקם וכעבור שנה וחודשיים בלבד כבר חזר להיות לוחם. היום הוא כבר נשוי עם חמישה ילדים.

 

בקרוב יעברו לגזרת עזה

בקרוב יעברו לגזרת עזה
צילום׃  דובר צה"ל

 

"אני מאמין שאין מדינה אחרת ואני רוצה שילדיי ימשיכו לחיות כאן ואני נותן את כל כולי", הוא הדגיש. "אני לוקח את הפציעה שלי כאבן דרך בחיים ואני מאמין שאין דבר העומד בפני הרצון – וכך אני מחנך את הלוחמים שלי".

בחודש הבא הגדוד יסיים את האימון ויעבור לתפוס כוננות בגזרת עזה. "התרגיל אתגר אותנו בהרבה מאוד תחומים, הקיצוניות והשוני בכל שטח מביא את היכולות שלנו בצורה מלאה", סיכם.