2000 מתפללים, 35 אוטובוסים וצה"ל אחד

לוחמי גדוד שמשון נכנסו באחד הלילות השבוע לתוך שכם, במטרה לאבטח את הציר שבו יעברו 2000 יהודים בדרכם לקבר יוסף. כך זה נראה

עדו בן פורת , ו' בתמוז תשע"ז 30/06/17 13:50
פורסם ב: חדשות ערוץ 7

חודש הרמדאן שהסתיים השבוע זימן בתוכו לא מעט אתגרים ביטחוניים לכוחות צה"ל באוגדת יהודה ושומרון.

בסופו של החודש, אפשר לברך על כך שהצום המוסלמי עבר בהצלחה, בשקט יחסי, ללא אירועי טרור חריגים.

ביום חמישי לפנות בוקר, לראשונה מאז תחילת חודש הרמאדן, נכנסו כ-2,000 יהודים לתפילה בקבר יוסף בשכם.

לוחמי גדוד שמעון של חטיבת כפיר הנמצאים בתעסוקה מבצעית בחטיבה המרחבית ״שומרון״, נכנסו לתוך שכם במטרה לאתר ולאבטח את הציר הבטוח ביותר שבו יעברו שלושים וחמש האוטובוסים שהסיעו את המתפללים למתחם קבר יוסף.

רב-סרן ארז שבתאי, סגן מפקד הגדוד, אמר לערוץ 7 ״אנחנו תופסים קו בחטיבה המרחבית שומרון כבר כמעט חודשיים וזו הכניסה השניה שאנחנו מאבטחים. לראשונה מתחילת חודש הרמאדן שהיה שקט בגזרתנו, הכוחות נכנסו לאבטח מתפללים ולאפשר להם לקיים את פולחנם הדתי.

"שעתיים לפני כניסת האוטובוסים הראשונים, נכנסנו למצוא את הציר הבטוח ביותר שבו נוכל להכניס את האוטובוסים בתוך העיר. אבטחת הכניסה אתמול הייתה כחלק מהמשימה הכוללת שלנו- להבטיח את בטחון תושבי הגזרה״, הדגיש הקצין.

לתרומה ישירה ומאובטחת לחיילי החטיבה trom

כוח מסיירת חרוב של חטיבת כפיר, שחיפש אמצעי לחימה הציל עוף דורס פצוע

במהלך מבצע לחיפוש אחר אמצעי לחימה בכפר דיר אבו משעל ממנו יצאה חוליית המפגעים שרצחה את לוחמת מג"ב הדס מלכא בשער שכם בירושלים, מצאו לוחמי סיירת "חרוב" מחטיבת כפיר אוח עיטי צעיר פצוע. העוף הדורס נקשר בשרשרת ברזל במערה. "היינו חייבים להוציא אותו משם", מספר אחד הלוחמים. האוח מאושפז בביה"ח לחיות בר וצפוי לשוב לטבע

בעקבות פליטת כדור: שאלון בנושא משחק בנשק הופץ בחטיבת כפיר

מפקד החטיבה, אל"מ ציון רצון, הפיץ את הטופס בקרב החיילים במטרה לאתר תופעות חמורות כמו משחקי "רולטה רוסית" אצל חיילי ומפקדי החטיבה המנומרת. דובר צה"ל סירב להגיב ליוזמה

אמיר בוחבוט

פורסם ב: וואללה
לכתבה המקורית – לחץ כאן

מפקד חטיבת כפיר אלוף-משנה ציון רצון הפיץ השבוע בקרב חיילי החטיבה שאלון אנונימי העוסק במשחקים בנשק ובפליטות כדורים. אירועים רבים מסוג זה התרחשו בצה"ל בתקופה האחרונה, אך הייתה זו פציעתו באורח קשה של חייל מפליטת כדור של חברו בתל אביב, שהביאה את המח"ט לפעול.

מטרת השאלון לאתר תופעות כמו משחקי "רולטה רוסית", לעודד דיווח על חיילים שמשחקים בנשק, ולבחון אם הענישה מרתיעה את החיילים.

אל״מ ציון רצון, מפקד חטיבת כפיראל"מ רצון (צילום: דובר צה"ל)