טקס החלפת מפקד חטיבת כפיר – אל"ם ציון רצון מונה ביום רביעי 29.3.17 למפקד חטיבת כפיר. הוא מחליף בתפקידו את אל"ם גיא חזות, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות.

טקס ההחלפה נערך באנדרטת חטיבת כפיר בעפולה, במעמד מפקד פיקוד מרכז, אלוף רוני נומה, מפקד עוצבת עידן, תא"ל אבי גיל, מפקדי החטיבה ולוחמיה ובני משפחה.

ניצן צור, מערכת אתר צה"ל | 29.03.2017

"היום אני מקבל בגאווה ובחרדת קודש את הפיקוד על חטיבת כפיר, הגדולה בחטיבות צה"ל, חטיבה איכותית וייחודית, הטומנת בחובה אתגרים מבצעיים ופיקודיים רבים", אמר מפקד החטיבה הנכנס, אל"ם רצון. אל"ם רצון הודה למפקדיו והדגיש כי זוהי זכות גדולה עבורו, המלווה בתחושת שליחות ואחריות רבה להכנת החטיבה ליום פקודה ולהובלתה בקרב. "יחד, נמשיך 'להילחם בטרור ולהגן על הבית' – במומחיות, במקצועיות, בנחישות, בגאווה גדולה ומתוך תחושת שליחות ואמונה בצדקת הדרך".

"יש בלוחמים של חטיבת כפיר אהבה למולדת", אמר המח"ט היוצא, אל"ם גיא חזות. "הם גאים בה ושומרים עליה מכל משמר. יש בהם אהבה לאזרחי מדינת ישראל. הם מוכנים להקריב את חייהם למענם. יש בהם אהבה האחד לשני והיא מייצרת רעות. יש בהם אהבה לחטיבה בה הם משרתים והם גאים בה ובכומתה המנומרת. האהבה מנצחת את הרוע, המנסה לפגוע בחפים מפשע. מנצחת את השנאה. מנצחת את הפחד. מנצחת את הטרור".

בסוף דבריו פנה אל"ם חזות למחליפו: "אתה מקבל היום את הזכות לפקד על האנשים הנפלאים הללו. אין ראוי ומתאים ממך. אמן וחשל אותם ליום פקודה. עשה זאת באהבה והם יחזירו לך בענק בחזרה".

מפקד עוצבת עידן, תא"ל אבי גיל בירך את מפקד החטיבה הנכנס, ומסר כי הוא משוכנע שהכלים והיכולות שפיתח אל"ם רצון בתפקידיו הפיקודיים ובתפקידי המטה המשמעותיים שביצע, מביאים אותו מוכן מתמיד למשימה.


עמותת הלוחמים כפיר מודה לאל"מ גיא חזות ידידנו, על הקשר, הקשב והפעילות המשותפת במהלך שירותו בחטיבה ומאחלים הצלחה רבה בהמשך הדרך. לנצח תשאר חלק ממורשת החטיבה ולנצח תשאר חלק מהמשפחה המנומרת, משפחת חטיבת כפיר המורחבת.


עמותת הלוחמים כפיר מקדמת בברכה את אל"מ ציון רצון עם כניסתו לתפקיד מפקד החטיבה והצטרפותו למשפחה המנומרת, משפחת חטיבת כפיר. אנו נעמוד מאחוריך ללא סייג, נתמוך ונסייע ככל שנוכל.


מצ"ב סרטים ותמונות מהטקס – צילום "YOSTUDIOS"

 

לוחמי חטיבת כפיר מתאמנים לכל זירות הלחימה – והפעם תמונות מאימון ברמת הגולן

פורסם בדך הפייסבוק הרשמי של

לפרסום המקורי – לחץ כאן

קמחא דפסחא : ימים אחרונים לפני החג, אנא סייעו בתרומה לחיילי החטיבה הנמצאים במצוקה כלכלית – לתרומה מאובטחת בכרטיס אשראי לחץ כאן

המרוץ לזכר החלל הראשון ב'נצח יהודה'

קמחא דפסחא : ימים אחרונים לפני החג, אנא סייעו בתרומה לחיילי החטיבה הנמצאים במצוקה כלכלית – לתרומה מאובטחת בכרטיס אשראי לחץ כאן


יוזמה של תלמידי תיכון החלה מסורת. מדי שנה מתקבצים מאות מרחבי הארץ למירוץ לזכרו של לוחם הנח"ל החרדי, סמ"ר רועי פרג'ון הי"ד.

שמעון כהן , א' בניסן תשע"ז 28/03/17 20:55

פורסם ב: חדשות ערוץ 7

לכתבה המקורית – לחץ כאן

בסוף השבוע יתקיים המירוץ השנתי לזכרו של החלל הראשון של גדוד הנח"ל החרדי 'נצח יהודה', סמ"ר רועי פרג'ון הי"ד שנרצח בפיגוע ירי כאשר פיקד על מחסום בקעות.

בראיון בנימה אישית מספר אחיו, אלירן, על דמותו של רועי ועל חשיבות הזיכרון המתמשך גם בקרב המשפחה והחברים וגם בקרב לוחמי ומפקדי 'נצח יהודה'.

אלירן ורועי היו מחצית מרביעיית אחים שנולדו יחד – שלושה אחים ואחות. רועי למד בתיכון על שם יגאל אלון בעירו, יהוד. תלמידי התיכון הם שהגו ויזמו את המירוץ השנתי המתקיים לזכרו מדי שנה בהשתתפות עיריית יהוד, עמותת 'נצח יהודה' וחבריו.

בשיחה עמו מספר אלירן פרג'ון על התפנית בהתחוללה באחיו המנוח במשך השנה שקדמה לשירותו הצבאי, השנה בה למד במכינה בבית אל ובה הפך מנער שמיעט לקחת אחריות על חייו למי שמסיים מסכתות, גדל רוחנית ובעקבות התחזקות זו גם בחר באפיק השירות הצבאי שלו, בנח"ל החרדי, שם נמשכה מגמת התחזקותו הרוחנית.

התחזקותו זו של רועי באה במקביל להתקדמותו בצבא, שם החל לקבל תפקידי פיקוד והיה מועמד לקורס קצינים, עובדה לה התוודעו אחיו ואו של רועי רק במהלך השבעה, כאשר מפקד הגדוד הגיע לניחום האבלים.

אלירן מוסיף ומציין את הקושי עמו התמודדה אימם, קושי גידולם של ארבעת הילדים בהיעדר אב, זאת לאחר שאביהם נהרג בתאונת עבודה כאשר הייתה הרביעייה בגיל שנתיים וחצי, "פועל ערבי הפיל עליו ברזל על הראש וברח. אימא שלי גידלה אותנו לבד. זה לא מובן מאליו ששלושה מארבעה הולכים לשירות קרבי", הוא אומר ומציין כי אם לכל אם השולחת את בנה לשירות צבאי קיימים חששות ודאגות הרי שלאם לארבעה הדבר פי כמה וכמה ואף על פי כן "היא לא מנעה מאיתנו את הגיוס".

בהמשכה של השיחה עמו מספר פרג'ון על הקשר הנשמר בין המשפחה לגדוד 'נצח יהודה' ומגדיר קשר זה כ"כמו משפחה". הוא עצמו שומר על קשר עם מפקדים, חיילים וקצינים, גם כאלה שלא הכירו את רועי. בין השאר בכל מחזור גיוס של הגדוד פוגשים אותו הלוחמים הצעירים לשיחה על דמותו הייחודית של רועי, על האירוע בו נפל ומתוך מפגשים אלה ואחרים נוצרות חברויות של ממש בין המשפחה לאנשי היחידה, "הדלת של המשפחה תמיד פתוחה לקצינים ולנגדים של היחידה", הוא אומר.

המירוץ, שכאמור יתקיים ביום שישי הקרוב, החל ביוזמה של כיתה י"א בתיכון יגאל אלון לפני ארבע שנים. היה זה כחלק מפעילות של ארגון 'מעגלים' הפועל בבתי הספר התיכונים לעידוד התלמידים לגיוס משמעותי בצה"ל. "הם החליטו לקיים מירוץ לזכרו של רועי. נרתמנו לעניין. זה התחיל עם מאתיים משתתפים ובשנה שעברה היו כבר שש מאות", אומר אלירן ומציין כי עבור המשפחה חשוב המשך ציון והעלאת זכרו של רועי ובכך נשמר גם הקשר עם הדמות.

לאירוע בו מוענקות תעודות ומדליות לרצים המובילים מגיעים משתתפים מכל רחבי הארץ, תלמידי התיכון, בוגרי בית הספר והשכבה בה למדה רביעיית פרג'ון, חברים ממכינת בית אל, תושבי העיר ואנשי העירייה ולוחמים מהגדוד. אלירן מציין כי בשנה שעברה הגיעו הלוחמים למירוץ הישר מביצוע מעצרים שהסתיים בארבע לפנות בוקר.


קמחא דפסחא : ימים אחרונים לפני החג, אנא סייעו בתרומה לחיילי החטיבה הנמצאים במצוקה כלכלית – לתרומה מאובטחת בכרטיס אשראי לחץ כאן

נצח יהודה ח"י: הגדוד החרדי חוגג במבצע עוצמתי

הגדוד בן השמונה עשרה חגג יום הולדת בתרגיל גדודי יוצא דופן בעוצמתו. בתרגיל הוכיחו חיילי הגדוד רמה מבצעית יוצאת דופן לצד הקפדה יתרה על תפילות ושיעורי תורה (חרדים במדים, שיווקי)

kikar.co.il בשיתוף משרד הביטחון  | כ"ח באדר תשעז   09:48  26.03.17
פורסם ב: כיכר השבת
לכתבה המקורית – לחץ כאן

הגדוד החרדי חוגג במבצע עוצמתי. צילום: יחצ - נצח יהודה ח"י: הגדוד החרדי חוגג במבצע עוצמתי

הגדוד החרדי חוגג במבצע עוצמתי. צילום: יחצ (צילום:)

 

חזק יותר, מקצועי יותר, בטוח יותר ומוערך יותר.

בימים האחרונים חתם גדוד "נצח יהודה" את אירועי ח"י שנים להקמתו בתרגיל גדודי רחב היקף המדמה את ההתמודדות בגזרת רמאללה ומתארי לחימה נוספים. במשך ימים ארוכים תרגלו החיילים החרדים שלל התמודדויות עם אירועי לחימה, מעצרים, השתלטות על יעדים מבוצרים, פיזור הפגנות ועוד.

קמחא דפסחא : לתרומה לחיילי החטיבה הנמצאים במצוקה כלכלית – לחץ כאן

במסגרת התרגיל תרגלה מפקדת הגדוד, רבנות הגדוד והחיילים התמודדות עם סוגיות הלכתיות בעת לחימה ושגרה. בין היתר תרגלו החיילים פתרונות הלכתיים לבעיות מורכבות כגון תיעוד בכתב של לחימה בשבת, פינוי וזיהוי חללים, עירובין, רשויות שבת וכשרות המזון.

בעת ההפוגות זכו החיילים להתפלל במניין ותרגלו שימוש בערכת ספר תורה מוגנת שיצאה איתם לשטח ולשיעורי תורה מרב הגדוד ומרבני עמותת נצח יהודה. בשיעורי התורה דנו החיילים בסוגיות הלכתיות הקשורות לשירות הצבאי כגון צומות, דיני קדושת המחנה, חיוב תפילה ועוד. רבני הגדוד העלו על נס את תרומתם הייחודית של החיילים לאופיו של צה"ל ואת חשיבות השמירה על זמני שיעורי התורה והתפילות בבחינת ספרא וסייפא שירדו כרוכים מן השמים.

קצין בכיר שהשתתף בתרגיל אמר לכיכר השבת כי גדוד נצח יהודה הינו אחד הגדודים שזכו בהכי הרבה פרסים על רמת התפקוד הגבוהה והחתירה למגע מול מפגעים בגזרה דבר שהתבטא במעצרים והצלחות מבצעיות רבות בשנים האחרונות. לדבריו רוח הלחימה אותה מציגים חיילי הגדוד הינה בלתי רגילה ונובעת בין היתר מהמסורת המקצועית שהתפתחה בו וכן מכך שהחיילים רואים בעיסוקם הצבאי מצווה ושליחות.

קמחא דפסחא : לתרומה לחיילי החטיבה הנמצאים במצוקה כלכלית – לחץ כאן