כ־500 בני נוער ייפרדו הבוקר מהאזרחות ויצטרפו לחטיבת כפיר

לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה trom

נשמור על חירותנו

כ־500 בני נוער ייפרדו הבוקר מהאזרחות ויצטרפו לחטיבת כפיר • מפקד החטיבה, אל"מ גיא חזות: "נעמול על מנת לחשל אתכם להילחם בטרור"

פורסם ב:
פורסם ב: חדשות ועדכונים - ישראל היום
אל"מ גיא חזות  //  צילום: דובר צה"ל
אל"מ גיא חזות // צילום: דובר צה"ל
בקיץ 1991 הוענקו לי דרגות הקצונה ברחבת המסדרים בבה"ד 1. בטקס צפה סבי ז"ל שהתרגש עד דמעות. כמו כל צבר ממוצע שנולד בארץ והכל כאן מובן לו מאליו, התייחסתי לדמעותיו בציניות הישראלית הידועה.
אז לא ידעתי כי מאחורי דמעותיו של סבי הסתתרה תחושת גאווה של ילד יהודי בן 14 שהושפל בגולה, במדינה בה נולד, אך אף פעם לא ירגיש שייך. עבור סבי, העובדה כי נכדו הפך לקצין לוחם בצבא הישראלי לא היתה מובנת מאליה.
גיוס דור חדש של לוחמים לחטיבת כפיר מזכיר לי את סבי ואת השאלה מתי הפכה החירות הישראלית למובנת מאליה? יש לנו עצמאות אחרי 2000 שנות גלות – מובן מאליו. יש לנו מדינה ריבונית עם רשות שופטת, רשות מחוקקת ורשות מבצעת – מובן מאליו.
יש לנו תרבות ישראלית – מובן מאליו. יש לנו צבא וארגוני ביטחון ששומרים עלינו – מובן מאליו. אבל לסבים ולסבתות שלנו, שחוו חוויות אנטישמיות והיעדר חירות והגיעו לכאן מארבע קצוות תבל, זה כנראה אף פעם לא היה מובן מאליו.
הדור שלנו קיבל מתנה שדורות שלמים בקושי העזו לחלום עליה, ופיללו עבורה – "בשנה הבאה בירושלים הבנויה"; אסור לנו לקבל מתנה זו כמובן מאליו. יש להתייחס לחירות כנכס הכי גדול שקרה לנו, ולשמור עליה מכל משמר. להבין שהשירות בצבא הוא זכות גדולה. מעל הכל, זיכרו כי אין מובן מאליו כפי שאין דבר העומד בפני השקעה וכוח רצון.
כ־500 בני נוער ייפרדו הבוקר מהאזרחות, ויצטרפו לשורות לוחמי חטיבת כפיר.
אני וכל מפקדי חטיבת כפיר נעמול יומם וליל כדי לחשל את רוחכם וגופכם, ולהכין כל אחד ואחד מכם להילחם בטרור ולהגן על הבית.
מחזור גיוס נובמבר 2016, ברוכים הבאים בשעריה של חטיבת כפיר.
•   •   •

חטיבת כפיר: תעודת זהות

חטיבת כפיר היא הגדולה ביותר בצה"ל ובה חמישה גדודים – נחשון, שמשון, חרוב, דוכיפת ונצח יהודה. 
• הכומתה המנומרת הייחודית לחטיבה היא היחידה בצה"ל שמורכבת מכמה צבעים שונים.
• בשנה האחרונה חלה עליה של 16% ברצון להשתבץ בחטיבת כפיר (בקרב המעוניינים להגיע ליח' שדה).
• חטיבת כפיר היא חטיבת החי"ר הצעירה ביותר בצה"ל ונוסדה בשנת 2005. 
• מוטו החטיבה הוא "נלחמים בטרור ומגנים על הבית".

חטיבת כפיר קיימה תחרות כושר גדולה ומקיפה בין גדודיה, כאשר לצד מרכיבי הריצה שולבו גם אלמנטים של קרב מגע ועימות פיזי. ואיזה גדוד סיים ראשון?

תחרות כושר שמשלבת בין קרב מגע לריצת שטח?

חטיבת כפיר קיימה תחרות כושר גדולה ומקיפה בין גדודיה, כאשר לצד מרכיבי הריצה שולבו גם אלמנטים של קרב מגע ועימות פיזי. ואיזה גדוד סיים ראשון?

10/11/2016 12:20 מאת שי לב
פורסם ב:
לכתבה המקורית – לחץ כאן
חייל בחטיבת כפיר במהלך התחרות
חייל בחטיבת כפיר במהלך התחרות

חטיבת כפיר קיימה אמש (שלישי) תחרות כושר גדולה ומקיפה אשר בחנה מבין גדודי החטיבה – נחשון, שמשון, חרוב, דוכיפת, נצח יהודה והבא"ח – מי הוא הטוב, החזק והמהיר ביותר בחטיבה. מעבר לחיזוק תרבות הכושר הקרבי בחטיבה, מטרתה של התחרות הייתה במקביל להרים את המוטיבציה והמורל בקרב המשרתים בגדודים המשתתפים.

לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה trom

רס"ן ניר ראובני, קצין האימון גופני של חטיבת כפיר, סיפר: "הכושר הקרבי הוא אחד ממרכיבי היסוד של הלוחם ואחד מהדברים שאנחנו שמים כיעד מרכזי של החטיבה בתחום בניית הלוחם. אנחנו מבינים שהלוחם בשדה הקרב יצטרך להכריע את המצבים אליהם ייקלע וככל שהכושר הקרבי יהיה אצלו חזק יותר והוא יהיה בעל כושר גופני גבוהה יותר – החייל יהיה חד יותר וייתן מענה טוב יותר למצבים בשטח" .

אובני הוסיף: "האליפות החטיבתית היא אירוע שבסיסו הוא חיזוק תרבות הכושר הקרבי בחטיבה בצורת תחרות בשלושה מקצים בין גדודי החטיבה והבא”ח”.

המקצה הראשון: בוחן פלוגה – ריצה של שני קילומטרים, בהם החיילים לבושים באפוד ובנשק וחצי קילומטר נוסף של ריצה עם אלונקות.  בסיום הריצה, הפלוגה מבצעת ירי לאחר מאמץ.

המקצה השני הוא בוחן הלוחם – ריצה של שלושה קילומטרים בשטח אתגרי, אשר משולבים בה מכשולים כמו טיפוס על חבל בגובה שישה מטרים, זחילה, מקבילים והקפיצה 'המפורסמת' מעבר לקיר.

המקצה השלישי – קרב מגע אשר בוחן את החיילים אל מול האיומים הקיימים בשטח היום כגון פיגועי דקירה ועימות פיזי עם מחבלים, שאיתם נדרשים הלוחמים להתמודד. החיילים התחרו בטכניקות של הגנה עצמית באמצעות נשק והגנה מפני תקיפת סכין. בסיום המקצה, נדרשו החיילים גם לבצע השתלטות על חשוד וביצוע אזיקה ונטרול.

צפו בסרטון המסכם את התחרות וברכות לזוכים – נבחרת הבא"ח

לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה trom

גדוד שמשון הזמין את ההורים של מפקדי המחלקות להכיר מקרוב את גזרת עציון ואת המשימה המבצעית של הלוחמים. ההורים התרגשו ונהנו.

לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה trom

אבות וקצינים

גדוד שמשון הזמין את ההורים של מפקדי המחלקות להכיר מקרוב את גזרת עציון ואת המשימה המבצעית של הלוחמים. ההורים התרגשו ונהנו.

עדו בן פורת , ז' בחשון תשע"ז 08/11/16   10:18
ההורים מסיירים

ההורים מסיירים

צילום: דובר צה"ל

גדוד שמשון של חטיבת כפיר הזמין אתמול (שני) את ההורים של כלל מפקדי המחלקות בגדוד כדי להכיר מקרוב את הגזרה עליה מגנים בניהם.

ההורים הגיעו לאזור חטמ"ר עציון שבו מבצע גדוד שמשון תעסוקה מבצעית. את פני ההורים קיבל מפקד הגדוד סא"ל איתי זיגדון.

המטרה הייתה לחבר את ההורים למשימה המבצעית אותה מבצעים ילדיהם על מנת ליצור תחושה של שייכות. ההורים זכו להכיר את הגזרה בה משרתים בניהם ובנוסף להכיר פנים אל פנים את מפקדיהם ואת כל המעטפת אשר דואגת לבניהם כשהם רחוקים מהבית.

הוריו של הקצין ארד עטיה, מוטי וענת, מספרים: "רק לפני כשבועיים עמדתי בטקס סיום קורס הקצינים של בני והנה היום אנחנו נמצאים כאן בגוש עציון, מכירים מקרוב את הגזרה המבצעית עליה שומרים ילדינו הלכה למעשה.

"במהלך היום צפינו בחיזיון אור קולי אשר מגולל את ההיסטוריה של העם היהודי בגוש עציון מתקופת המקרא ועד ימינו", סיפר מוטי.

עוד הוסיף האב הנרגש: "נהנתי מאוד במהלך היום בו הכרתי מחדש חבל ארץ והתאהבתי באזור. התרגשתי מאוד ואנחנו מאוד שמחים וגאים על כך שבננו משרת כקצין בגדוד שמשון ועושה עבודה חשובה מאוד. אנחנו תמיד נהיה איתו לאורך כל הדרך ונעמוד מאחוריו בכל מה שיעשה".

ענת, אימו של הקצין מברכת על היוזמה לשתף הורים בשגרת הגדוד ומספרת שזו פעם ראשונה שהיא מגיעה לאיזור ולכן זכתה להכיר חלק נוסף מארץ ישראל.

בנם הקצין, ארד, הודה כי "ההגעה של ההורים אל הגדוד עשתה לי טוב כי ראיתי איזו תחושה טובה זה עושה להורים שלי. חשוב לי שהם יהיו רגועים ויראו בעיניים מה אנחנו עושים בשטח".

ההורים למדים על המשימה המבצעית

צילום: דובר צה"ל

ניסיון פיגוע בצומת עפרה: אין נפגעים, המחבל חוסל ע"י לוחמי חטיבת כפיר 3.11.16

לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה trom

המחבל הגיע רגלית לטרמפיאדה בצומת עפרה וניסה לדקור לוחמים מגדוד נצח יהודה שאבטחו אותה. הם ירו לעברו והרגו אותו

זירת הפיגוע בצומת עפרה, היום (צילום: צעירי עפרה)

זירת הפיגוע בצומת עפרה, היום(צילום: צעירי עפרה)

הסכין שנמצאה ליד גופת המחבל (צילום: דובר צה"ל)

הסכין שנמצאה ליד גופת המחבל(צילום: דובר צה"ל)

המקום שבו התבצע ניסיון הפיגוע ()

המקום שבו התבצע ניסיון הפיגוע

 (צילום: TPS)

(צילום: TPS)