לוחמי וחיילי גדוד נצח יהודה "כבשו" מחדש את הכותל

300 חיילי "נצח יהודה" צעדו מגן סאקר לרחבת הכותל המערבי, כשהם לבושים באפוד קרב מלא.
צפו:

עדו בן פורת, כ"ח באייר תשע"ו 05/06/16 22:18

פורסם ב: חדשות ערוץ 7

לכתבה המקורית – לחץ כאן

צילום: הלל מאיר

חיילי הגדוד החרדי 'נצח יהודה' של חטיבת כפיר צעדו הערב (ראשון) לעבר העיר העתיקה והכותל המערבי, לרגל יום ירושלים.

פתחו את הלב  וסייעו  לתמוך כראוי בלוחמי החטיבה
לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה
trom

הצעדה אשר עברה ברחובותיה הראשיים של הבירה, נערכה בהשתתפות 300 חיילי הגדוד אשר "כבשו" יחד את הכותל והעיר העתיקה. זוהי הפעם הראשונה שנערכת צעדת חיילים ביום שחרור ירושלים.

הצעדה החלה בגן סאקר ועברה דרך רחובותיה הראשיים של ירושלים – בצלאל, בן יהודה, קינג ג'ורג, ויפו – ועד לרחבת הכותל דרך שער יפו. במהלך הצעדה נחסמו חלק מציריה הראשיים של העיר על ידי המשטרה במטרה לאפשר מעבר בטוח למשתתפי הצעדה.

את המצעד ערכו החיילים כשהם לבושים באפוד קרב מלא תוך שהם נושאים את נשקם האישי ושרים. בהמשך עברו החיילים אל מול בית "נצח יהודה", מקום משכנם של משרדי עמותת 'נצח יהודה' ומשרדי 'שילוב מנצח – ארגון בוגרי צבא חרדים', אשר מלווים את החיילים במהלך שירותם ולאחריו.

במקום פגשו החיילים ברבני העמותה המלווים אותם, שמעו מהם דברי ברכה וצעדו עימם בשירה.

בסיומה של הצעדה הגיעו החיילים לרחבת הכותל, שם נערך לכבודם טקס בהשתתפות מפקד גדוד 'נצח יהודה' של חטיבת כפיר סא"ל אורי לוי ורב הגדוד סרן הרב שאול עבדיאל.

בטקס נשא דברים מפקד הגדוד סא"ל לוי, אשר שיבח את החיילים וציין את העוצמה הגדולה שבחיבור בין גדוד 'נצח יהודה' לירושלים ולעם ישראל.

בהמשך נשא דברים רב הגדוד וסיפר לחיילים אודות הגאון רבי יוסף חיים זוננפלד זצ"ל אשר לימד על הציווי לפיו יש לראות ולקחת מירושלים רק את הטוב ביותר ומשם להיות אדם טוב יותר.

הרב ירון דוד, מרבני עמותת 'נצח יהודה', מוסיף כי "גדוד 'נצח יהודה' החליט לערוך את המצעד דווקא ביום שחרורה של העיר ירושלים. רבים מגדולי ישראל ראו ביום זה יום חג ושמחה, ביניהם, הרב שלמה זלמן אוירבך, הרב יוסף שלום אלישיב, הרב עובדיה יוסף, זכר צדיקים לברכה, והצעדה הזו נערכת ברוח חובת השמחה כפי שבאה לידי ביטוי בהנהגתם".

פתחו את הלב  וסייעו  לתמוך כראוי בלוחמי החטיבה
לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה
trom

לוחם חטיבת כפיר, יגל חיים לגטיוי, נפצע, התאושש והתארס: "תודה לעם ישראל"

לוחם חטיבת כפיר שנפצע אנושות חזר ללכת – והתארס

לוחם חטיבת כפיר, יגל חיים לגטיוי ממושב דלתון, אשר נפצע באורח אנוש בפיגוע ירי בחברון בחודש נובמבר האחרון, התארס בשבוע שעבר.

לגטיוי נורה בראשו על ידי מחבל בן 16 ונפצע באורח אנוש. במשך שבועות ארוכים הוא נלחם על חייו ולאחר שיצא מכלל סכנה עבר תקופת שיקום לא פשוטה. במהלך מסיבת ההודיה שערכה לו משפחתו בשבוע שעבר ציינו גם ארוסיו.

יגל חיים וארוסתו - יגל חיים לגטיוי נפצע אנוש, התאושש והתארסיגל חיים וארוסתו (באדיבות המצלם)

יגל חיים לגטיוי, בוגר בית הספר אמי”ת בכרמיאל ומפקד בחטיבת כפיר, נפצע אנושות בפיגוע שהתרחש בחברון ביום שישי 6.11.2015. יגל חיים בן ה-20 נורה בשעות הערב ע”י מחבל בצומת בית ענון, מצפון לעיר חברון, באחד הימים הקשים ביותר בגל הטרור הנוכחי, שבו אירעו 4 פיגועים שונים בהפרש של כמה שעות זה מזה.

פתחו את הלב  וסייעו  לתמוך כראוי בלוחמי החטיבה
לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה
trom

הלוחם שנפגע בפלג גופו העליון, קיבל טיפול בשטח ע”י חובשים ופראמדיקים של מד”א שהוזעקו למקום, והוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא מונשם ומורדם.

במשך מספר חודשים, לוחם חטיבת כפיר, יגל חיים לגטיוי, נלחם על חייו בבית החולים תל השומר שם אושפז כשהוא מורדם ומונשם, לאחר שנורה בראשו בידי מחבל ערבי ונפצע באורח אנוש.

עם ישראל העתיר בתפילה לרפואתו השלימה, הוריו ומשפחתו לא משו ממיטתו, הרופאים נתנו סיכויים קלושים להחלמתו אך בחסדי שמיים, לפני כחודשיים, הוא שוחרר לביתו.

יגל חיים, ניצח. הוא מהתלך על רגליו ומתפקד כאחד האדם. בשבוע שעבר, ערכה משפחתו מסיבת הודיה בה הודו לבורא עולם על הנס הגדול. במהלך המסיבה, בא יגל חיים בברית האירוסין בשעה טובה ומוצלחת.

יגל חיים לגטיוי לפני פציעתו

יגל חיים לגטיוי לפני פציעתו -צילום: באדיבות המשפחה

כעת, בשיחה עם "כיכר השבת", החייל יגל חיים לגטיוי, רוצה להודות לאלפי היהודים מהארץ ובעולם שהתפללו לרפואתו ומגדיר את ההחלמה שלו כנס רפואי בניגוד לכל התחזיות.

"התקופה שלי בבתי החולים הייתה מסובכת", משחזר יגל חיים את התהליך שעבר עד להחלמתו: "אני הייתי בהדסה עין כרם מורדם ומונשם במשך כחודש וחצי לאחר מכן עברתי במשך כשבועיים למחלקה אחרת בטיפול נמרץ אבל לאט לאט התחלתי ללכת על הרגליים לאחר מכן עברתי לשיקום רגיל בתל השומר וכיום ברוך השם אני מתהלך כאחד האדם".

"כששבתי לביתי", נזכר החייל, "אבא שלי אמר לי: 'אמרו לי רבנים גדולים, בזכות זה שאתם שומרים את השמיטה בעזרת ה' אתה תצאו מזה והכל יהיה בסדר'. זה דבר שמאוד עודד את כל המשפחה ונתן תקווה גדולה וחיזוק גדול".

"למעשה אני חושב", אומר יגל חיים, "שזה מה שהציל את חיי יחד עם כל התפילות שהתפללו עלי עם ישראל בכל העולם".

"כשהתעוררתי בבית החולים", הוא נזכר, "אמרו לי המשפחה אתה לא מבין כמה אנשים היו פה לבקר אותך וכמה תפילות מתפללים עליך בכל העולם. אני, כשהייתי מורדם ומונשם, לא הבנתי כמה זמן בכלל אני בביה"ח שאלתי את משפחתי מה בכלל אני עושה פה… ואז סיפרו לי שחודש שלם אני שם.. לא הבנתי איך עבר חודש, לאט לאט התחלתי לעכל את הדברים".

"התרגשתי מאוד לשמוע את זה שכל עם ישראל התפלל להחלמתי כולל אנשים מחו"ל", הוא אומר. "מה שקרה איתי זה לא דבר מובן מאליו, וזה אני חושב שזה המון בזכות התפילות ושמירת השמיטה של אבי".

"התקופה הזאת למעשה חיזקה את כל המשפחה שלנו", הוא מציין בסיפוק ומעביר מסר לעם ישראל: "הכל זה אמונה בקדוש ברוך הוא. אני הייתי במצב של בין חיים למוות, במיוחד בשבועיים הראשונים, הרופאים אמרו למשפחתי שכמעט בטוח שאני לא ישוב לחיים ורק תפילה תעזור. 3 אחוז בלבד! זה הסיכויים שנתנו הרופאים ".

"לעמוד ככה ולדבר ולהבין שכל עם ישראל היה מסביבך ודאגו לך והוסיפו לי שם (חיים. י"ג) והתפללו זה ממש נס גלוי וגורם לי להתרגשות עצומה", הוא אומר. "לא מזמן עשינו מסיבת הודיה ושם ההורים שלי הודו לקב"ה ולעם ישראל על כל התפילות והניסים", הוא מספר.

"כשהייתי בטיפול נמרץ פשוט הייתי רואה אנשים ולא יכולתי לדבר, הייתי מסמן להם בתנועות הידיים אם הם כבר הניחו תפילין ושהיו מסמנים לי שלא, הייתי מסמן להם שירוצו להניח תפילין, למעשה כל התקופה שעברתי התאפיינה בהתחזקות כוללת שלי של משפחתי ושל חבריי כולם הלכו והתחזקו גם בשמירת השבת", הוסיף.

"אני ממש חי כרגיל היום מלבד תהליך שיקום שאני אמור לעבור", הוא מספר ומבקש שוב להודות לעם ישראל: "אני רוצה להודות לכל עם ישראל בכל העולם שהתפלל לרפואתי.

מקורות לכתבה:

ככר השבת – יוסי גרברצ'יק כ"ח באייר תשעו 12:23 05.06.16

ערוץ 7, כ"ח באייר תשע"ו 05/06/16 15:07

זוהר הצפון 28.12.15

פתחו את הלב  וסייעו לתמוך כראוי בלוחמי החטיבה
לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה
trom