לוחמי כפיר זכו לביקור ומשלוח מנות

ראש הממשלה ורעייתו לחצו ידיים לחיילים והעניקו להם משלוחי מנות. חיילים רבים ביקשו והצטלמו "סלפי" עם רה"מ ורעייתו.

ערוץ 7, י"ד באדר ב תשע"ו, 24/03/16  15:41
פורסם ב:  חדשות ערוץ 7
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו הגיעו לחטמ"ר עציון, לגדוד חרוב של חטיבת "כפיר", לחלוקת משלוחי מנות לכבוד חג הפורים.

השניים לחצו ידיים לחיילים והעניקו להם משלוחי מנות. חיילים רבים ביקשו והצטלמו "סלפי" עם רה"מ ורעייתו.

מח"ט כפיר אל"מ גיא חזות סיפר שיוני נתניהו ז"ל, אחיו של ראש הממשלה היה מ"פ בסיירת חרוב.

"חג שמח לכם. רעייתי ואני באנו הנה בשם כל עם ישראל, להביא לכם את תשורת החג אבל בעצם להודות לכם ולהביע את ההערכה של עם ישראל כולו וגם את התודות שלו. אתם מגנים מדי יום על אזרחי ישראל כאן בגוש עציון ולמעשה על מדינת ישראל כולה", אמר נתניהו לחיילים.

"אתם עושים את זה, כמו הבוקר, בתושייה רבה, באומץ לב ומתוך שליחות. אני עוקב אחריכם, מקבל דיווחים שוטפים כל הזמן על הביצועים שלכם ואני מתרשם מהרוח ואני מתרשם גם מהכוח. אנחנו במאבק ארוך שנים ואתם למעשה אלה שעומדים בקו החזית. אני חושב שתמיד ראוי להביע לכם את ההערכה אבל בייחוד ביום הזה, בחג פורים. זה מזכיר לנו את התקופה שהיה מישהו שחשב שיחריב את ישראל מעל פני האדמה. הם טעו אז והם טועים גם היום וזה בזכותכם, בזכות חיילי צה"ל, בזכות צבא הגנה לישראל ובזכות הרוח של עם ישראל. ואין מקום טוב יותר לבטא את הרוח הזאת של חג פורים מאשר כאן. אני רוצה להודות לכם וגם לברך אתכם על כל מה שאתם עושים למען ביטחון ישראל. שאו ברכה. חג שמח".

ראש הממשלה נתניהו אמר למח"ט כפיר "שיידע כל מי שרוצה לפגוע בנו – אנחנו נפגע בו".

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו אמרה לחיילים "אני באה לכאן אולי בהגדרה של רעיית ראש הממשלה אבל גם כאמא לחייל קרבי ביחידה קרבית, ורציתי להגיד לכל אחד מכם שאני מבינה מה האימהות שלכם מרגישות. ואני איתן עם האימהות. ואני כאן אתכם מרגישה שכולכם הבנים והבנות של כולנו וככה אני חושבת שמתייחסים אליכם.

בטח אני וגם ראש הממשלה.  תמשיכו להגן עלינו, כי אנחנו יודעים שאתם עושים את זה בצורה הכי טובה, יש לכם את הגיבוי המלא כי אנחנו רואים בכם את הילדים של כולנו אז בהצלחה ותשמרו על עצמכם, ותזכרו שאמא מחכה לכם בבית. חג שמח".

 

לוחמי חטיבת כפיר, מגדוד דוכיפת עצרו שני פלסטינים חמושים בסכינים ליד שער בנימין.

בהפרש של דקות: סוכלו שני פיגועים ביו"ש

חיילים מגדוד דוכיפת עצרו שני פלסטינים חמושים בסכינים ליד שער בנימין. מחקירה ראשונית עולה כי השניים התכוונו לבצע פיגוע. בצומת הגוש סוכל פיגוע דקירה, המחבל נורה ונהרג. בתקרית אחרת, לוחם מג"ב נפצע קל בהפרות סדר נגד כוחות הביטחון בכפר נעלין.

פורסם ב: חדשות

לכתבה המקורית – לחץ כאן

הסכינים שנתפסו בידי החשודים ()

הסכינים שנתפסו בידי החשודים

תוך דקות סוכלו שני פיגועים ביהודה ושומרון: מדובר צה"ל נמסר בצהריים (יום ו') כי חיילים מגדוד דוכיפת סיכלו פיגוע דקירה סמוך לצומת שער בנימין. בצומת הגוש ירו חיילים במחבל שרץ לעברם עם סכין. מותו נקבע במקום.

רכישת תווי שי לחייליםלפי הודעת דובר צה"ל, באזור שער בנימין הגיע רכב לצומת והוריד שני פלסטינים חשודים שהחלו להתקרב לעבר כוח צה"ל השומר על המתחם. כוח מגדוד דוכיפת ביצע נוהל מעצר חשוד ללא ירי ובמהלכו החשודים השליכו שני סכינים על הקרקע. מחקירה ראשונית עולה כי השניים התכוונו לבצע פיגוע.

מעצר החשודים באזור התעשייה ()

מעצר החשודים באזור התעשייה

בצומת הגוש סיכלו חיילים פיגוע דקירה – וירו במחבל. הוא הגיע לשם ברכב עם לוחית זיהוי צהובה, מכיוון צפון. אז ירד מהמכונית ורץ לעבר החיילים עם סכין. כוח חרוב של חטיבת כפיר ירה במחבל – מוחמד פנון, בן 21 מחברון, ומותו נקבע במקום.

בתקרית אחרת בנעלין נפצע לוחם מג"ב באורח קל בהפרות סדר נגד כוחות הביטחון ליד גדר ההפרדה.

אליאור לוי השתתף בהכנת הידיעה

רכישת תווי שי לחיילים

לוחמי חטיבת כפיר סיכלו פיגוע דקירה בצומת גוש עציון: מחבל חוסל, שניים נוספים נעצרו

סוכל פיגוע דקירה בצומת גוש עציון: מחבל חוסל, שניים נוספים נעצרו

אור הלר

שלושה צעירים פלסטיניים ניסו לדקור כוחות ביטחון בצומת הגוש. אחד מהם נורה על ידי חיילי חטיבת כפיר ונהרג במקום, שני שותפיו נעצרו והועברו לחקירה. האירוע הסתיים ללא נפגעים בקרב כוחותינו. מוקדם יותר סוכל פיגוע נוסף בשער בנימין, גם כן ללא נפגעים.

פורסם ב: NavigateCatPic_2546522לכתבה המקורית – לחץ כאן

גזרת נסיון הפיגוע

 גזרת נסיון הפיגוע   צילום: ללא קרדיט 
 סוכל פיגוע דקירה בצומת הגוש: שלושה מחבלים הסתערו היום (שישי) לעבר כוח צה"ל בצומת גוש עציון כשברשותם סכינים. אחד מהם נורה על ידי חיילי חטיבת כפיר ונהרג במקום, השניים הנוספים נעצרו והועבר לחקירה במערכת הביטחון. לא היו נפגעים בקרב כוחותינו.

מוקדם יותר היום נעצרו שני פלסטינים באזור התעשיה שער בנימין, כשברשותם שני סכינים. מדיווח במקום נמסר, כי חיילים  מגדוד 'דוכיפת' שבחטיבת כפיר זיהו את השניים, תושבי מחנה הפליטים קלנדיה, כשהם יורדים מרכב כהה מסוג 'סקודה' שנמלט מן המקום. החיילים עצרו את השניים ללא שימוש בירי, ולאחר סריקה על גופם גילו על כל אחד מהם סכין מטבח גדולה.

באירוע נוסף, שוטר משמר הגבול נפצע היום באורח קל בראשו לאחר שנפגע מאבנים שיידו מתפרעים בכפר הפלסטיני נעלין שבבנימין. כוחות מג"ב השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות בכדי להרחיק את המתפרעים. הלוחם שנפצע פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

 הסכינים שנתפסו בשער בנימין
 הסכינים שנתפסו בשער בנימין   צילום: ללא קרדיט 

אמש נפצעה חיילת באורח בינוני עד קשה בפיגוע דקירה בצומת אריאל. שני המחבלים שביצעו את הפיגוע, חוסלו על ידי כוחות הביטחון שהיו במקום. את הפיגוע ביצעו שני תושבי הכפר בית פג'אר, הסמוך לבית לחם.

הצעירה, בשנות ה-20 לחייה, ירדה מאוטובוס בכיכר הכניסה לעיר, והשניים התנפלו עליה ודקרו אותה בצווארה. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום פינו אותה כשהיא בהכרה מלאה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

לתרומה מאובטחת לחיילי החטיבה trom