בחודש אחד: לוחמי גדוד 'נצח יהודה' של 'חטיבת כפיר' סיכלו חמישה פיגועים

בחודש אחד: 'נצח יהודה' סיכלו חמישה פיגועים

חמישה פיגועים סוכלו על ידי הגדוד החרדי 'נצח יהודה', במהלך החודש האחרון בלבד; והסיבה – הגזרה הרגישה בה פועל הגדוד.

חיילי נצח יהודה

חיילי נצח יהודה

בחודש דצמבר האחרון סיכלו חיילי גדוד 'נצח יהודה' חמישה פיגועים בגזרת צפון בנימין, שלושה פיגועי דריסה ושני פיגועי דקירה. בנוסף, נטרלו החיילים עוד כחמישה מחבלים אשר פעלו בחסות הפרות הסדר אשר התרחשו בגזרה.

בחודשים האחרונים, פועלים החיילים החרדים בגזרת צפון בנימין ויישובי שילה, גזרה בה התרחשו מספר רב של פיגועים בגל הטרור האחרון, ביניהם, הפיגועים בהם נרצחו דני גונן ומלאכי רוזנפלד.

שלושת הניסיונות לבצע פיגועי דריסה, אותם סכלו החיילים, התרחשו כולם באותה הנקודה בהפרש של שבוע האחד מן השני. בפיגוע הדריסה הראשון, אשר התרחש בתחילת החודש, נפצע חייל הגדוד פצעים בינוניים. בעקבות כך חודדו נהלי הבטיחות בגדוד ויחד עם ערנותם המוגברת של החיילים במחסום, התאפשר נטרולם של שני פיגועי הדריסה הבאים אשר התרחשו בשני ימי השישי לאחר מכן, בדיוק באותה הנקודה, בכניסה ליישוב עפרה.

חיילי הגדוד אף נטרלו, כאמור, שני מחבלים אשר ביצעו פיגועי דקירה בגזרת בנימין ובירושלים בחודש האחרון. הפיגוע הראשון התרחש בתחילת החודש, כאשר במהלך הפרות סדר בגזרה ירד מחבל מרכבו ודקר את אחד מחיילי הגדוד, בתגובה פעלו חבריו במהירות וחיסלו את המחבל. בהמשך, נטרל חייל הגדוד את המחבל אשר ביצע את פיגוע הדריסה והדקירה בשכונת רוממה בירושלים בתחילת החודש שעבר, בו נפצעו קל שלושה ישראלים. החייל, אשר הבחין במתרחש כשירד מהאוטובוס, רדף אחר המחבל וחיסל אותו.

                                                              פורסם ב: בחדרי חדרים                                                    לכתבה המקורית – לחץ כאן

הרב ירון דוד, מרבני עמותת הנח"ל החרדי מוסיף כי "בחודש האחרון עמדו, בסיעתא דשמיא, חיילי הגדוד איתן לנוכח האתגרים אשר בפניהם, תוך נחישות, דריכות ודביקות במשימה. סיכולי הפיגועים הללו רק מוכיחים את חשיבות המשימה העומדת לפנינו".

לוחם מגדוד נצח יהודה של חטיבת כפיר שנטרל מחבל קיבל אות הצטיינות

חייל הנח"ל החרדי שנטרל מחבל קיבל אות הצטיינות

חייך הנח"ל החרדי שנטרל את המחבל מהפיגוע ברחוב ירמיהו לפני כחודש, קיבל אות הצטיינות: "הוספת הרבה כבוד וגם דוגמה אישית להרבה חיילים והרבה אזרחים שמוצאים את עצמם בזירות של אירוע"

חייל הנח"ל בקבלת האות
חייל הנח"ל בקבלת האות

בשבוע שעבר, בטקס שנערך בבסיס מג"ב במצודת אדומים, העניק מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, תעודת הוקרה ואות הצטיינות לחייל גדוד "נצח יהודה" אשר נטרל את המחבל בפיגוע ברחוב ירמיהו בירושלים לפני כחודש. הטקס התקיים בהשתתפותם של נשיא עמותת נצח יהודה (הנח"ל החרדי), הרב צבי קלבנאו, ומנכ"ל העמותה, אל"מ במיל' יונתן ברנסקי.

במהלך הטקס העניק מפקד המחוז את סיכת מחוז ירושלים של המשטרה לחייל ושיבח אותו על מעשיו ותגובתו המהירה אשר אפשרו את נטרול המחבל בירושלים. בהמשך, הוסיף ניצב אדרי ואמר "עשית את מה שאנחנו מצפים – גם לנטרל, גם לחתור למגע. הדבר הכי מקצועי בעיניי זה שהצלחת לתפעל את הנשק שלך בזמן אירוע. קוראים לזה גם מקצועיות, גם אכפתיות ואזרחות למופת ". בהמשך ציין ניצב אדרי את פעילותם הנחושה והאמיצה של השוטרים כנגד הטרור ולמען בטחון הציבור ושב והודה לחייל. "אני רוצה להגיד לך תודה על מה שעשית ועל האופן שבו פעלת… עשית מעשה הירואי".

אל"מ במיל' ברנסקי אמר בטקס כי "המעבר הזה מאפס למאה בשנייה אחת ותפעול של הנשק… זה לצערנו מצופה מכל אזרח ובוודאי מחייל בצבא ולוחם בנצח יהודה. אני חושב שבהחלט הוספת הרבה כבוד וגם דוגמה אישית להרבה חיילים והרבה אזרחים שמוצאים את עצמם בזירות של אירוע. זה מה שמצופה מהם לעשות וזה לא מובן מאליו. יישר כוח גדול."

הרב קלבנאו הוסיף כי "בעבר הגיעה אלינו לארוחת ערב עורך הדין ושר המשפטים לשעבר יעקב נאמן שאמר שכשזה מגיע לקידוש השם, אין לנצח יהודה ולנח"ל החרדי תחרות. בעזרת השם אנחנו נמשיך את זה. התחלנו לפני 17 שנה עם 30 חיילים והיום יש לגדוד כמעט 8,000 בוגרים. הקמנו לאחרונה גם את המרכז שלנו ברחוב בצלאל בעיר ואנחנו לא רק עוזרים במעבר לתוך הצבא אלא גם מהצבא לשוק העבודה. אני מזמין את כולכם לבוא."

כזכור, החייל, ששמו אינו מתפרסם משיקולי ביטחון, פעל בחודש שעבר במהירות לנטרול המחבל אשר ביצע את פיגוע הדריסה והדקירה ברחוב ירמיהו בשכונת רוממה בירושלים. בטקס סיפר החייל כי חשדו התעורר לאחר שהבחין כי התנועה ברחוב נעצרה וכי אנשים רצים מן האזור בבהלה. לדבריו, הוא ירד מן האוטובוס והתקרב למקום האירוע, שם הבחין במחבל מנסה לדקור אזרחים. בשלב מסוים הבחין בו המחבל והסתער עליו ובתגובה דרך החייל את נשקו במהירות ונטרל את המחבל תוך מספר שניות.

מפעילויות השבוע בחטיבת כפיר 15.1.16

פשיטה על תא הסטודנטים של חמאס בביר זית

הפשיטה באוניברסיטת ביר זית
הפשיטה באוניברסיטת ביר זית
צילום: דובר צה"ל

בליל יום ראשון השבוע, פשטו לוחמים מגדוד נצח יהודה וחטיבת בנימין על מתחם ההתאחדות הבלתי חוקית של חמאס (הכתלה) באוניברסיטת ביר זית, מצפון לרמאללה. בגל ההסלמה האחרון, היוותה האוניברסיטה ושלוחת החמאס שבה, גורם מסית ומתסיס במרחב. מדובר בחלק נוסף במאבק הגובר של צה"ל בגורמי הסתה ותעמולה בשטחי יהודה ושומרון, ובצבא מעריכים כי לגורמים דוגמת הכתלה בביר זית, השפעה ממשית על הציבור הפלסטיני. בפשיטה על המחסנים נתפסו והוחרמו ציוד הסתה ובתוכו כרזות, דגלים, נשקי דמה וציוד המשמש להפגנות צבאיות.

פורסם ב: פז

לכתבה המקורית – לחץ כאן

שבוע לוחמה בשטח בנוי בחטיבת כפיר

לוחמי חטיבת כפיר מתאמנים
לוחמי חטיבת כפיר מתאמנים
צילום: דובר צה"ל

השבוע התקיים שבוע לוחמה בשטח בנוי של גדוד דוכיפת בחטיבת כפיר. במהלך השבוע, התאמנו לוחמי הגדוד בעיסוק המרכזי של חטיבת כפיר – לוחמה בשטח בנוי ותמרון במרחב אורבני מאוכלס. השבוע התקיים כחלק מאימון החורף של החטיבה ולקראת התרגיל הגדודי של דוכיפת שעתיד להתקיים בשבועות הקרובים, כהכנה לתרגיל חטיבתי.