ברכת "עמותת הלוחמים כפיר" לראש השנה תשע"ה

"עמותת הלוחמים כפיר" גאה לברך את חיילי החטיבה כולם בברכת שנה טובה.

שתהיה שנה ברוכה ושמשאלותיכם תתגשמנה.

שתמצאו את הכח והרצון לנצח ואת היכולת שלא להפגע.

שכל דבר שתעשו יהיה מוצלח וטוב יותר מאשר בשנה הקודמת.

ושתמשיכו להסב כבוד למפקדיכם כמו גם אושר וגאווה למשפחותיכם.

בשם חברי העמותה וועד העמותה,

רוני טל

יו"ר "עמותת הלוחמים כפיר"שנה טובה

עידן חדש בחטיבת כפיר – אתר צ.ה.ל

חטיבת כפיר עברה לפיקודה של עוצבת "עידן", שתהפוך כעת לאוגדה קלה ותתמחה בלחימה רב-זירתית כנגד טרור וגרילה. מפקד עוצבת "הפלדה": "חטיבת כפיר עולה דרגה נוספת בבניינה כחטיבת חי"ר מתמרנת"

תאריך: 15/09/2014, 19:42     מחבר: אלעד הלפרין

פורסם ב:

לכתבה המקורית – לחץ כאן

 
צילום ארכיון: דובר צה"ל

חטיבת כפיר עברה הערב (שני) מעוצבת "הפלדה" לפיקוד עוצבת "עידן", בטקס חגיגי שנערך במחנה נחשונים. הטקס התקיים במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, מפקד עוצבת "הפלדה", תא"ל נדב פדן, מפקד עוצבת עידן, תא"ל אורן אבמן ומפקד החטיבה אל"ם אשר בן-לולו. המעבר נעשה כחלק מתהליך ההתעצמות אותו עוברת החטיבה הצעירה, שבלטה בפעילותה במבצע "שובו אחים". בזכות קליטת חטיבת "כפיר" תהפוך עוצבת "עידן" מאוגדה משוריינת לאוגדה קלה ורב זירתית, שתתמחה בלחימה נגד טרור וגרילה. "כחלק מהשתנות שדה הקרב ופני המלחמה, צה"ל מתאים את עצמו לאתגרי ההווה והעתיד הנראה לעין והאוגדה הינה דוגמה חיה לכך. החל מהיום עוצבת עידן תהיה לאוגדה קלה שתתמחה בלחימה אל מול כל האיומים של מדינת ישראל", אמר תא"ל אבמן בדברים שנשא בטקס. "לחטיבה זו הבעת אמון אדירה, לאחר שבנתה עצמה מלמטה במו ידיה ובהרבה יזע ודמעות, תוך שהיא מעצבת את עצמה".

מיום הקמתה היוותה חטיבת כפיר חלק מעוצבת הפלדה, בה עברה תהליכי התפתחות והתעצמות משמעותיים – מגדוד יחיד לחטיבה בעלת משמעות גדולה לפעילות הבטחון השוטף של מדינת ישראל. "חטיבת כפיר עולה דרגה נוספת בבניינה של החטיבה כחטיבת חי"ר מתמרנת", אמר תא"ל פדן. "מפלוגות ללחימה בטרור באוגדת יהודה ושומרון, דרך ההכרה בכם כחטיבה תחת אוגדת איו"ש ועד לגרעין הסדיר כחטיבה כסדירה בעוצבת עידן".

החטיבה, המתמחה בפעילות ביטחון שוטף בשטחי יהודה ושומרון, ביצעה בשנה החולפת עשרות מעצרים, תרגילים ואימונים כדי להיות מוכנים לסיטואציה של התחממות בגזרת איו"ש או ברצועת עזה – תרחישים אשר אכן התממשו ודרשו מהחטיבה להפגין את מיטב יכולותיה. "המעבר לעוצבת עידן הוא עוד אבן דרך, עוד צעד בהגשמת חזון החטיבה להיות מתמרנת ומובילה. נהיה מוכנים לכל זירה לה נידרש ולכל מערכה", הדגיש אל"ם בן-לולו. "יש צורך בכוחות מיומנים בכל זירה – כוחות מהירים בעלי יכולת הענות זריזה ובת יכולות טובות ללוחמת גרילה, שעוטפת אותנו מכל כיוון. האתגרים בלחימה אורבנית מעלה את הצורך בחטיבה ניידת נוספת ואנו נספק מענה זה", הסביר מפקד החטיבה.

מג"ד נצח יהודה: דוד המלך מוביל אותי

סא"ל תלם חזן, מפקד גדוד נצח יהודה, מאמין בשילוב בין תורה ללחימה, "לפני שאני יוצא למעצרים בג'נין וטול כרם, אני לומד דף יומי".

בני טוקר, פרסום ראשון: כ"ב באלול תשע"ד, 17/09/14 22:15

פורסם ב: חדשות ערוץ 7

לכתבה המקורית – לחץ כאן

נצח יהודה. ארכיון

נצח יהודה. ארכיון                                                             הלל מאיר

מפקד גדוד נצח יהודה, סא"ל תלם חזן, מסיים בימים אלה שנתיים פיקוד על הגדוד שזכה בפרס הרמטכ"ל ופרסים רבים נוספים על פעילותו בשתי ערי הטרור, ג'נין וטול כרם.

בראיון מסכם בערוץ 7, הוא משבח את החיילים החרדים בגדוד, שהתגלו כלוחמים חסרי חת לדבריו, "זכיתי לעמוד בראש הגדוד הזה, בתקופה המורכבת כל כך לעם ישראל ולחברה החרדית, ולפקד על אנשים מצוינים, מפקדים וחיילים נחושים, שערוכים לצאת לכל מבצע ומשימה ולא משנה כמה הם מורכבים. אלה אנשי תורה שבאים ממקום שיודעים מהי תורה ומה שכרה, הם יודעים לחבר את המעשה ואת הצבא לתוך החיים שלהם ולתוך התורה והם מגיעים להישגים. מדובר לעיתים בכאלה שבעבר לא זכו להערכה בקרב משפחתם ובחברה שלהם וכאן הם מוערכים מאוד, לאחר שסיימו מסלול קשה וקיבלו סיכה".

למג"ד נצח יהודה, שצמח בישיבות, התורה היא חלק בלתי נפרד, "למדתי בישיבת הסדר ובישיבה תיכונית ואני קרוב לזה. אני תמיד אומר לחיילים בגדוד שהמפקד והדמות שמובילה אותי, זה דוד המלך. דוד ידע לשמור על האנשים שלו ולצד זה הוא גם כתב את ספר התהילים. אני משתדל ככל שניתן ללמוד בבוקר דף יומי, לעשות מד"ס ולהמשיך את היום הארוך שמסתיים במעצרים ולכידת אנשים שעוינים את עם ישראל".

לדבריו למרות כל המקטרגים, גדוד נצח יהודה הולך וגדל, "הגדוד זכה בשנתיים האחרונות בהכי הרבה פרסים, שזכה אי פעם גדוד בצה"ל, האווירה הציבורית סביב חוק הגיוס לא השפיעה על הגדוד והפרסים מוכיחים את זה. הקף הגיוס לגדוד הולך וגדל וזו התשובה לכל המקטרגים. זה גדוד אידיאלי לחייל חרדי ודתי, יש כאן שילוב בין אורח חיים תורני ודתי לצד לחימה נגד טרור פלשתיני, יש לנו גם רב שמלווה ועמותה שמלווה. חייל בגדוד נצח יהודה עטוף באווירה תורנית, רבנים ובאוכל מהדרין".

סא"ל חזן מברך על היוזמה להקמת גדוד חרדי נוסף בחטיבת גבעתי, "אמרתי למח"ט גבעתי, שאני שמח וגאה על המהלך הזה, זה מוכיח לכולם שגדוד נצח יהודה, הצליח להצמיח חרדים לוחמים, מה שאף אחד לא חלם עליו. הצלחנו להקים גדוד שנתקל בהכי הרבה מחבלים בשתי ערי הטרור, ג'נין וטול כרם ולעשות זאת בהצלחה".

חטיבת כפיר הועברה לעוצבת "עידן"

העברת החטיבה מהווה צעד משמעותי נוסף בהתפתחותה של צעירת חטיבות חיל הרגלים בצה"ל, אשר בלטה לאחרונה בפעילותה במבצע "שובו אחים".

בני משה, פרסום ראשון: כ' באלול תשע"ד, 15/09/14 23:05

פורסם ב:חדשות ערוץ 7

לכתבה המקורית – לחץ כאן

לוחמי כפיר ב"שובו אחים"

לוחמי כפיר ב"שובו אחים"
דובר צה"ל

במעמד אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון נערך היום (שני) טקס העברת חטיבת "כפיר" מעוצבת "הפלדה" שבפיקודו של תת-אלוף נדב פדן לעוצבת "עידן" שבפיקודו של תת-אלוף אורן אבמן.

העברת החטיבה מהווה צעד משמעותי נוסף בהתפתחותה של צעירת חטיבות חיל הרגלים בצה"ל, אשר בלטה לאחרונה בפעילותה במבצע "שובו אחים". במסגרת זו, צפויה החטיבה להשתלב בתוכניות הלחימה בכלל הגזרות.

מפקד עוצבת "הפלדה", תת-אלוף פדן, פנה בטקס ללוחמי החטיבה. "חטיבת 'כפיר', הוכחתם בצניעות ומשימתיות כי אתם נכונים ללמוד ולהתפתח, ולכן שימרו על תכונות אלו המאפשרות לכם בשקט ובצנעה, לכבוש פסגות כל פעם מחדש.

מפקד עוצבת "עידן", תת-אלוף אבמן, אמר כי "כחלק מהשתנות שדה הקרב ופני המלחמה, צה"ל מתאים את עצמו לאתגרי ההווה והעתיד הנראה לעין והאוגדה הינה דוגמה חיה לכך. בשנה האחרונה סגרנו שלוש חטיבות שריון בעלות מורשת מפוארת, קלטנו את עוצבת 'מרכבות הפלדה', והיום אנו קולטים את בניה הצעירים אך הנמרצים של האוגדה: לוחמי חטיבת 'כפיר'.

"מאוגדה משוריינת שהוקמה שנה לאחר מלחמת יום הכיפורים, לאוגדה קלה רב-זירתית שתתמחה בלחימה כנגד טרור וגרילה, בשטחים בנויים ומורכבים בכל צורות הקרב".

מפקד חטיבת 'כפיר' אלוף-משנה אשר בן לולו אמר כי "טקס זה של הכפפת חטיבת 'כפיר' לעוצבת 'עידן' הוא עוד ציון דרך בהתפתחותה של החטיבה כחטיבת חי"ר מתמרנת. החלטת המטה הכללי על צעד זה, מהווה הלכה למעשה, עוד צעד בהגשמת חזון החטיבה להיות חטיבת חי"ר מתמרנת, מובילה ביבשה, מוכנה לכל זירה לה תידרש.

"התפתחות איומי הטרור והגרילה בכל חזיתות המדינה, ממחישה את הצורך הנוסף בכוחות חי"ר מיומנים, היכולים להיות מוטלים לכל זירה במהירות ולעשות זאת באופן מקצועי תוך ניצול היכולות ככוח סדיר, בעל מיומנויות לחימה כצוות קרב חטיבתי", דברי אל"מ בן לולו.