מחמם את הלב: לוחמי כפיר עושים לקשישים שמח

היה מרגש היום בירושלים: 50 חיילים מחטיבת כפיר הגיעו לחגוג עם 80 קשישים לרגל חג הפורים במסיבת תחפושות, החלפת משלוחי מנות וריקודים. חג שמח!

מערכת פז"ם | פורסם 12/03/14 17:36:09

פורסם ב: logo pzm

לכתבה המקורית – לחץ כאן

חיילי כפיר חוגגים פורים עם קשישים בירושלים
היה שמח
צילום׃  הקרן לידידות

 עבור החיילים של כפיר, פורים כבר כאן. היום (ד') בבוקר, 50 לוחמים מהגדודים שמשון ונחשון של חטיבת כפיר  הגיעו לשכונת נווה יעקב בירושלים וחגגו עם 80 קשישים מהשכונה את החג.

 במסיבה שארגנה הקרן לידידות בירושלים, החיילים והקשישים התחפשו ורקדו יחד ואפילו קיימו תחרות תחפושות נושאת פרסים. האירוע התחיל בקבלת פנים שהקשישים עשו לחיילים והמשיך באקט משמח של החלפת משלוחי מנות. "אני נרגשת מאוד לחגוג היום עם חיילי צה"ל וקשישים. יש בישראל סולידאריות חברתית שאין בשום מקום אחר בעולם", אמרה סגנית נשיא הקרן לידידות הגב' יעל אקשטיין שבאה לחגוג אף היא עם הקשישים.

 חיילי כפיר חוגגים פורים עם קשישים בירושלים

 כולם מרגישים תורמים ונתרמים
צילום׃  הקרן לידידות

חיילי כפיר חוגגים פורים עם קשישים בירושלים

 מחמם את הלב
צילום׃  הקרן לידידות

 האירוע התקיים כחלק מהתכנית "בכבוד ובידידות" של הקרן לידידות שמסייעת לאלפי קשישים במשך השנה בהבטי מזון, סיוע רפואי ופעילויות שונות שנועדו להפיג את הבדידות שהקשישים עשויים לסבול ממנה בשלבים האלו של החיים. מהצד השני, הקרן לידידות תומכת גם בחיילי חטיבת כפיר במסגרת מיזם "אמץ לוחם" של האגודה למען החייל.

נראה שהיה שמח הבוקר בירושלים.

 חיילי כפיר חוגגים פורים עם קשישים בירושלים

 שיהיה חג שמח!
צילום׃  הקרן לידידות

פעילות ביה"ס בתל מונד וחיילי גדוד נחשון לקראת חג הפורים

זה כבר הפך למסורת וכמידי שנה בשנים האחרונות הגיעו חיילי גדוד נחשון לביה"ס היסודי בתל מונד ובצעו עם הילדים פעילויות שונות הקשורות לחג הפורים ובהן גם צביעה בצבעי הסוואה.

הן הילדים והן החיילים יצאו נשכרים מהחוויה שבסיומה הוענקו לחיילים מכתבי הוקרה ומשלוחי מנות.

purim1 purim2 purim3 purim4 1150801_663306040408847_1263361473_n

מתגייסים למנומרת: יום הגיוס לחטיבת כפיר

חטיבת כפיר מקבלת היום לידיה כמה מאות מתגייסים חדשים וההתרגשות בחטיבה גדולה מאוד. מג"ד בא"ח כפיר: "תעזרו לחברים שלכם"

מערכת פז"ם | פורסם 11/03/14 14:27:02

פורסם ב: logo pzm

לכתבה המקורית – לחץ כאן

 זהו היום השלישי לגיוסים והפעם, חטיבת החי"ר הצעירה ביותר והגדולה ביותר בצה"ל מקבלת כוח אדם חדש. שוחחנו עם מפקד בסיס ההכשרות של חטיבת כפיר , סא"ל אריה שחורי שסיפר לנו על מה שהולך לעבור על המתגייסים בשבועות הקרובים. "החיילים מתגייסים לבא"ח, הם יגיעו בערב, נעשה להם שיחה ונספר להם שהם עשו בחירה טובה. הם יקלטו בבא"ח, יקבלו מפקדים, יתמיינו לגדודים, ילמדו לירות, ישפרו את הכושר הגופני שלהם, לאט-לאט יהיו חיילים ואחר כך גם לוחמים בחטיבת כפיר".

כפי שמספר אריה, בעקבות שינוי שעוברת החטיבה שמיישרת קו עם שאר חטיבות החי"ר הוותיקות, חלו גם לא מעט שינויים באופי ההכשרה של הלוחמים. "ההכשרה הפכה בחודשים האחרונים להרבה יותר אינטנסיבית. רואים את זה במסע כומתה שלנו שהוא הארוך ביותר מבין כל גדודי החי"ר – הוא נמשך על פני 73 קילומטר. אנחנו משלבים יותר שבועות מלחמה, האימונים יותר קשים ואנחנו הרבה יותר בשטח", אומר שחורי. "הייחודיות שלנו בחטיבת כפיר זה ביחס של המפקדים לחיילים. זו אחת הסיבות שבגללה אנשים רוצים להגיע לחטיבת כפיר".

לשחורי יש מספר טיפים לחבר'ה הצעירים. "כשקשה מאוד, לעזור לחברים זה הכי טוב. למה? כי כשאתה עוזר לחבר, אתה חושב על הקושי של החבר ולא על הקושי שלך".

שיהיה בהצלחה!