הישג היסטורי: גדוד "נצח יהודה" של חטיבת כפיר קטף את פרס הרמטכ"ל

הפרס היוקרתי יוענק לגדוד נצח יהודה על הישגים יוצאי דופן בתחום המבצעי. במקביל, עם
גיוס מחזור נובמבר הכריזו מפקדי הגדוד על עלייה של 70% ביחס לגיוס בשנה שעברה.

מאת: אמיר בוחבוט, מערכת וואלה! חדשות

תמונות מיום משפחות למשפחות חללי חטיבת כפיר 4.12.13

יום המשפחות נועד לחזק ולהעמיק את הקשר של משפחות חללי חטיבת כפיר עם החטיבה ולהיפך.

גם השנה, כמדי שנה  נערך היום תחת שרביטה של קצינת הנפגעים החטיבתית רס"ן קרן חן טוב אשר ביחד עם צוותה עמלו על הכנת יום מהנה ומלא תוכן גם יחד.

השנה התקיים האירוע בנר שמיני של חנוכה והמוטיב בו היה הכרת בקעת הירדן והבא"ח שם כל טירון מתחיל את דרכו.

התחלנו בסיור במסוף גשר אלנבי. בסיור הוסבר על הקשר עם הירדנים ואופי פעילות המסוף במעבר הגבול.  המשכנו למפעל התמרים זורגניקה  המגדל תמרים באופן אורגני וידידותי לסביבה. המפעל יושב על מצוק החושף נוף בראשת עוצר נשימה. קיבלנו הסברים על  הסביבה,  האקלים, תנאי הגידול והמפעל וחזונו .

בבא"ח חיכתה לנו תצוגת כלים ואמצעי לוחמה, בכל עמדה הסבירו החיילים המדריכים על הכלי, השימוש בו ונתנו למשתתפים להתנסות.

את הילדים צבענו בצבעי הסוואה ובחליפת הסוואה .

אחרי ארוחת ערב חגיגית  באדיבות שף הבא"ח – צחי, הדלקנו נר שמיני  של חנוכה וברכות מיו"ר עמותת הלוחמים כפיר, המח"ט ורב החטיבה.

למזכרת, ניתן למשפחות בקבוק שמן זית תוצרת עצי הזית לזכר החללים שניטעו ע"י המשפחות באתר ההנצחה כפיר שבעפולה  ונמסקו ע"י חיילי החטיבה.

תודות ליחידה להנצחת החייל במשרד הבטחון, לחטיבת כפיר ולעמותת הלוחמים כפיר אשר תרמו כל אחד בתחומו להוצאת היום המרגש לפועל.

כך סוכל פיגוע גדול באלון מורה

מפקד פלחו"ד 'לביא' מספר על היום בו לכדו הוא וחייליו שני מחבלים שהיו בדרכם לבצע פיגוע גדול בישוב אלון מורה.

שמעון כהן,  פרסום ראשון: כ"ח בכסלו תשע"ד, 01/12/13 16:03

פורסם ב:חדשות ערוץ 7

לכתבה המקורית – לחץ כאן

בראשית השנה הנוכחית לכד כוח צה"ל מחבלים שתכננו פיגוע גדול בישוב אלון מורה. את פרטי סיכול הפיגוע חושף אתר צה"ל.

היה זה באחד מהימים של חודש ינואר 2013. סרן פאיז פארס,אז מפקד פלוגת החוד בגדוד "לביא" בחטיבת כפיר, שמע במכשיר הקשר על אירוע מבצעי בצד השני של הגזרה. "נשמע לפתע פיצוץ, ולאחר כמה שניות פיצוץ נוסף. התצפית זיהתה את המחבלים מתקרבים לעבר העמדה, והלוחמים התחילו לחפש אותם", משחזר סרן פארס.

img461862ארכיון                     פלאש 90

בתוך שניות הבין פארס כי מדובר בניסיון לביצוע פיגוע טרור. "למרות שהייתי בצד השני של הגזרה – הסתובבתי והתחלתי לרדוף אחריהם. ראיתי את שני החשודים בורחים לכיוון שכם. רצנו אחריהם עד שתפסנו אותם".

לאחר שלכדו את שני המחבלים ביצע עליהם הכוח חיפוש גופני. בחיפוש זה אותרו בקבוקי תבערה ומטעני חבלה. "היה ברור שהם בדרך לבצע פיגוע", ממשיך סרן פארס ומספר. "מה שהיה חריג זה שגילינו עליהם מכתב, היה כתוב בו בערבית. בגלל שאני יודע לקרוא ערבית ידעתי מה כתוב במכתב והבנתי במה מדובר".

במכתב שנמצא נכתב: "גדודי חללי אלאקצא נוטלים אחריות מלאה על פעולת הפיצוץ בהתנחלות אלון מורה. גדודי אלאקצא מודיעים על ביצוע הפעולה קודם (ביצועה), ובמידה והפעולה לא צלחה אזי היא תבוצע פעמים נוספות וגדולות יותר בכל דקה ובכל שעה ובכל רגע מיום זה". המכתב היה חתום בשם "גדודי חללי אלאקצא קבוצות חיצי החופש".

"אין ספק שהסיכול של אירוע כזה הוא הצלחה של הפלוגה. האירוע יכול היה להסתיים אחרת", אומר סרן פארס לאתר צה"ל. "תכנון פיגוע ביישוב זה לא דבר מובן מאליו. יכול להיות שהם החליטו להטעות אותנו כשהם תקפו את החיילים עם בקבוקי התבערה, ומצד שני יכול להיות שהמכתב היה ניסיון הטעייה והם היו בדרכם לפגוע בחיילים".

את סיפור האירוע חותם פארס ואומר: "לסכל אירוע כזה זה כבוד גדול לפלוגה. ידענו לתת את המענה, לרוץ אחרי המחבלים ולמנוע את האירוע".