בכפיר תרגלו מלחמה: "אנחנו מפלצת" – 18.10.13

בכפיר תרגלו מלחמה: "אנחנו מפלצת". צפו

בצפון ובבקעה תרגלו השבוע לוחמי חטיבת כפיר מתאר של מלחמה בצפון. את התרגיל הם התחילו מחובקים בעוד כשהם שרים את התקווה. מפקד הגדוד: "אנחנו מוכנים להילחם כבר מחר, מצפה לנו עבודה מורכבת". כך זה נראה

מתן חצרוני, כתב חדשות 2 באינטרנט | חדשות 2 | פורסם 18/10/13 11:09

פורסם ב: חדשות 2

לכתבה המקורית – לחץ כאן

כבר לפני כשבועיים החלו ההכנות, וביום ראשון יצאו לוחמי גדוד לביא של חטיבת כפיר לאימון משולב במתאר צפוני. הם החלו אותו במעלה גלבוע וסיימו אותו שלשום בבקעה. בין היתר הם תרגלו יחד עם כוחות שריון, הנדסה ותותחנים לחימה בשטח סבוך, פתוח ובנוי – לקראת עימות אפשרי.

לצפייה בסרטון מהתרגיל – לחץ כאן 

"במתווה צפוני מצפה לנו עבודה מאתגרת במתארים מורכבים", אמר לחדשות 2 Online מפקד גדוד לביא בחטיבת כפיר, סא"ל שחר ספדה. "במלחמה כמו במלחמה יש אפס ודאות, אבל אנחנו מוכנים לזה כאילו זה מחר. נכנסתי לתרגיל מג"ד (מפקד גדוד) ויצאתי מג"ד אחר בסוף השבוע הזה, בהיבט של יכולות הגדוד שבאו לידי ביטוי. ראיתי איך הגדוד הוא 'מפלצת' שיודעת לעבוד בצורה גמישה ואיתנה".

 

תרגלו בצפון ובבקעה

תרגלו בצפון ובבקעה
צילום׃  דובר צה"ל

 

לטענתו, הלוחמים רעבים יותר להצלחות בשל גילו הצעיר יחסית של הגדוד. "בתחילת שבוע המלחמה אני מרכז את כל הגדוד ואנו עומדים במעגל ושרים את התקווה מחובקים", הוא סיפר.

במלחמת לבנון הראשונה, סגן-אלוף ספדה היה לוחם צעיר בצנחנים ונפצע קשה כשעלה על מטען ברצועת הביטחון בלבנון. בשל הפיצוץ נותר לו חור בכתף וצלעותיו נשברו, אך הוא השתקם וכעבור שנה וחודשיים בלבד כבר חזר להיות לוחם. היום הוא כבר נשוי עם חמישה ילדים.

 

בקרוב יעברו לגזרת עזה

בקרוב יעברו לגזרת עזה
צילום׃  דובר צה"ל

 

"אני מאמין שאין מדינה אחרת ואני רוצה שילדיי ימשיכו לחיות כאן ואני נותן את כל כולי", הוא הדגיש. "אני לוקח את הפציעה שלי כאבן דרך בחיים ואני מאמין שאין דבר העומד בפני הרצון – וכך אני מחנך את הלוחמים שלי".

בחודש הבא הגדוד יסיים את האימון ויעבור לתפוס כוננות בגזרת עזה. "התרגיל אתגר אותנו בהרבה מאוד תחומים, הקיצוניות והשוני בכל שטח מביא את היכולות שלנו בצורה מלאה", סיכם.

חטיבת כפיר – תמונות ממסע כומתה מרץ 13

ערבי חדר לישוב עינב ונתפס – האירוע טופל ע"י לוחמי גדוד נצח יהודה 15.10.13

ערבי חדר לישוב עינב ונתפס

ערבי חדר הערב (שלישי) לישוב עינב בצפון השומרון ונתפס. האירוע טופל בידי חיילי גדוד נצח יהודה המוצבים בגזרה

חזקי עזרא                                                      פרסום ראשון: י"א בחשון תשע"ד, 15/10/13 19:47

פורסם ב:  חדשות ערוץ 7

לכתבה המקורית – לחץ כאן

פלסטיני חדר הערב (שלישי) ליישוב עינב שבצפון השומרון (על יד שבי שומרון), ככל הנראה לאחר שטיפס מעל הגדר.

הפלסטיני נתפס בידי חיילי גדוד "נצח יהודה" המוצבים בגזרה.

תושבי היישוב נקראו מיד לאחר גילוי החדירה להישאר בבתיהם, ובמקביל בוצעו סריקות ברחבי היישוב ע"י כוחות הביטחון, צה"ל וכיתת הכוננות של היישוב.

במערכת הביטחון מביעים בימים האחרונים דאגה נוכח העלייה בניסיונות לבצע פיגוע טרור ברחבי יהודה וושמרון. אתמול התייחס לנושא ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"המדיניות הביטחונית התקיפה שלנו באה לידי ביטוי בפעולות סיכול, הרבה פעולות סיכול. המדיניות הזו מוכיחה את עצמה ויעיד על כך השקט הביטחוני שכמוהו לא נרשם יותר מעשור". ראש הממשלה הדגיש כי "אנחנו רואים בחומרה רבה את מעשי הטרור האחרונים ביהודה ושומרון ואנחנו פועלים במהירות להביא את מבצעי הפשעים הללו לדין", אמר.

 במוצאי שבת, לפני כשבוע וחצי, חדר מחבל פלסטיני לישוב פסגות שבבנימין, סמוך לאל בירה, וירה לעבר ילדה תושבת הישוב שהיתה בדרך חזרה מפעילות ב"בני עקיבא" לביתה.

הילדה, נועם גליק, נורתה על ידי המחבל מטווח קצר ונפגעה בצווארה, אולם לאחר שפונתה לבית החולים התברר כי הפגיעה לא היתה קשה וכי מצבה מוגדר קל. ביום רביעי שעבר שוחררה גליק לביתה, חקירת הפיגוע עדיין נמשכת.

מינויים חדשים של קצינים יוצאי חטיבת כפיר

לאחרונה התבשרנו כי שני מפקדי חטיבת כפיר לשעבר קודמו בתפקדם וימונו למפקדי אוגדות

הראשון: תא"ל איתי וירוב, שהיה מפקד חטיבת כפיר בין השנים 2007 – 2009, שימש  לאחרונה כקצין חי"ר וצנחנים ראשי ומונה לאחרונה לתפקיד מפקד אוגדת עזה.

ItayVirob

השני: תא"ל אורן אבמן, שהיה מפקד חטיבת כפיר בשנים 2009 – 2011, שימש לאחרונה כראש חטיבת היבשה בזרוע היבשה ומונה לאחרונה לתפקיד מפקד עוצבת "עידן" שהיא אוגדת מילואים משוריינת  בפיקוד מרכז.

OrenAvman

אלו המינויים הראשונים של יוצאי החטיבה לתפקיד מפקד אוגדה.

עמותת הלוחמים כפיר, כמו גם כל עם ישראל מאחלים לאוגדונרים החדשים הצלחה בתפקידיהם החדשים והמשך טיפוס בסולם הדרגות ובתפקידים מאתגרים .