תודה לתורמים לחיילי חטיבת כפיר לקראת ראש השנה

זה כבר הפך למנהג, אלא שהפעם בחרתי שלא להמשיך "בהשקט ובצנעה" אלא לתת אור, גם אם לא מלא, על פעילות מבורכת המבוצעת על ידי מתנדבי "עמותת הלוחמים כפיר" בסיוע תורמים יקרים מפז.

והפעם סייעו בידינו בתרומות נדיבות:

  • טופולסקי משה
  • מפעלי מלט נשר
  • פי גלילות
  • חנה שושי

תרומותיהם יחד הביאו לסך של עשרות אלפי שקלים בהם רכשנו תלושי שי אשר מחולקים לעשרות חיילים נזקקים בהתאם לפניות קצינות ומש"קיות תנאי השירות.

אין בידי לתאר את העונג שבסיוע לרווחת החיילים ערב החג. המעורבים יותר ממאושרים על שנפלה בחלקם הזכות להשתתף במתת.

המעוניינים לסייע בתרומה לחיילים  מתבקשים לפנות למייל של "עמותת הלוחמים כפיר": amutakfir@walla.com או באמצעות "צור קשר" באתר.

ראשונים תמיד – "עמותת הלוחמים כפיר"

 

'גדוד 'דוכיפת' מתכונן למלחמה'

לוחמי ומפקדי 'דוכיפת' נערכו לתקופת אימון אך הופתעו: יוצאים לתרגיל פתע גדודי. קצין אג"ם חטיבתי מספר על האימון שהסתיים בהצלחה.

שמעון כהן.                     פרסום ראשון: כ' באלול תשע"ג, 26/08/13 07:20

פורסם ב: חדשות ערוץ 7

לכתבה המקורית – לחץ כאן

ימים אחדים לאחר חילופי המג"דים בגדוד 'דוכיפת' קיים הגדוד בשבוע שעבר תרגיל פתע. על האירוע סיפר ביומן ערוץ 7 רס"ן איתי זיגדון, קצין אג"מ בחטיבת 'כפיר'.

רס"ן זיגדון מספר כי הגדוד כולו על 300 הלוחמים שבו, צעירים וותיקים, ביצעו תנועה רגלית ארוכה במשך הלילה עם כל הציוד. הגדוד מתכונן למלחמה. הלך מרחק ארוך ברגל וסיים עם תרגיל רטוב על הבוקר".

כאמור, מדובר בתרגיל פתע, תרגיל שאת הפקודה אליו קיבלו המפקדים זמן קצר לפני תחילתו. "תרגיל שמאוד הפתיע את הלוחמים ומכין אותם למצב האמיתי". התרגיל הגיע לאחר השלמת תקופה של תעסוקה מבצעית ובעוד הלוחמים נערכים לתקופת אימון נאמר להם שעליהם לשנות תכניות ולצאת לתרגיל. "זה אומר שהמפקדים לא התכוננו נפשית לתרגיל. באים אליהם בוקר אחד ואומרים להם ביום ראשון חשבתם שאתם הולכים לעשות משהו אחד, אז תחשבו עוד פעם".

מתרגלים ונערכים. ארכיון פלאש 90

מתרגלים ונערכים. ארכיון
פלאש 90

זיגדון מציין בדבריו כי לאחר תעסוקה מבצעית חשבו המפקדים ש"בהתחשב במה שקורה מסביב באזור חשבנו לנכון שזו הדרך הטובה ביותר לפתוח את האימון". באשר לדבריו על התכוננות למלחמה הוא מבהיר כי לצבא יש שני מצבים, או שהוא במלחמה או שהוא מתכונן למלחמה וברוח זו התקיים התרגיל.

על הלקחים מהתרגיל אומר רס"ן זיגדון: "החטיבה היא חטיבה לומדת. כל דבר שאנחנו עושים אנחנו תמיד מפיקים ממנו לקחים גם כשהדברים טובים וגם כשלא". זיגדון מספר כי על רמת החילופין בתוך הגדוד ניתן ללמוד משאלה ששאל המח"ט את הקצינים מי היה בתרגיל הקודם ורק שלושה היו בתרגיל הקודם, וזאת בעקבות קיצוצים במערך האימונים.

עם כל זאת הוא מספר על רמת תרגיל טובה מאוד ועל אימון שאליו נכנס הגדוד ובו יתקנו את הליקויים שהתגלו על מנת להכשיר את הלוחמים לשבוע השטח שיתקיים בקרוב.

חטיבת כפיר – תרגיל גדוד דוכיפת, אוג' 2013 – מערוץ 7

זמן סליחות: חטיבת "כפיר" סיירה בירושלים

סיור הסליחות התמקד בערך האחדות וכלל סיור בעיר העתיקה ובכותל המערבי. הרבצ"ר: "זה מחבר את החיילים לשורשים העמוקים שלנו"

תאריך: 19/08/2013, 20:40         מחבר: דנה פטרוב, אתר צ.ה.ל

logo atar zahalלכתבה המקורית – לחץ כאן   

מאות מחיילי חטיבת כפיר קיימו אמש סיור סליחות בירושלים, בנוכחות הרב הצבאי הראשי (רבצ"ר) תא"ל רפי פרץ, והרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף. "המטרה של הסיורים האלה היא לחבר את החיילים לשורשים העמוקים שלנו כעם – לירושלים, לשאיפות ולתביעות המוסריות", אמר לאתר צה"ל הרבצ"ר והוסיף כי "להסביר להם שכשחייל צה"ל מסתער יש עליו יותר מנשק – יש עליו גם את הערכים והמורשת של עם ישראל, וההבנה שלהם".

זוהי השנה החמישית ברציפות שחטיבת כפיר מקיימת סיור סליחות, כאשר השנה הערך שנבחר להוביל את הסיור היה אחדות. "המשמעות של חשבון הנפש זה האופי של היהדות, ולא צריך לחבוש כיפה בשביל זה", אמר מח"ט כפיר, אל"ם אשר בן לולו.

מפקד החטיבה, אל"ם אשר בן לולו, בסיור. "כשחייל מסתער יש עליו יותר מנשק- יש עליו ערכים"

בתוך כך, התייחס מח"ט כפיר לחשיבות הפעולה על פי רוח צה"ל בעת הלחימה. "זה תהליך שכל אחד צריך לעשות. חרטנו על דגלנו שננצח בכל מפגש עם האויב, ונסיים כל מפגש כזה בתוצאה שלא ניתנת לפרשנות", הסביר והוסיף כי "צריך גם להקדיש זמן להכנה של הכוח לפעול על פי רוח צה"ל גם ביחסים שבין אדם לחברו, ולשמור על איפוק ועל כבוד האדם שמולנו".

במהלך הסיור ביקרו חיילי החטיבה בבית הכנסת הגדול בירושלים, שם דיברו בפניהם הרבצ"ר והרב הראשי לישראל.  לאחר מכן סיירו החיילים בסמטאות העיר העתיקה ובכותל המערבי, שם נערכה אמירת הסליחות. "יפה לראות אלפי חיילים מגיעים לכותל בלילה אחד – חלק מתפללים, חלק חושבים ועושים חשבון נפש", אמר תא"ל פרץ. "זה דבר מיוחד, וזו תעודת כבוד לצה"ל שמאפשר לחיילים להתעסק גם בסוגיות ערכיות", סיכם.

טקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חטיבת כפיר – 21.8.13

טקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חטיבת כפיר נערך בתאריך 21.813 . הטקס נערך ברחבת אנדרטת חטיבת כפיר בעיר עפולה ובהשתתפות מכובדים רבים ובהם: סגן הרמטכ"ל האלוף גדי אייזנקוט, אלוף פיקוד מרכז האלוף ניצן אלון, מפקד עוצבת הפלדה (162) תא"ל מוטי ברוך, קצין חי"ר וצנחנים ראשי תא"ל איתי וירוב, ראש עיריית עפולה מר אבי אלקבץ, סמנכ"ל וראש אגף משפחות שכולות במשרד הבטחון מר אריה מועלם ועוד.

בלטו בנוכחותם מפקדי החטיבה מיום הקמתה: תא"ל דוד מנחם, תא"ל איתי וירוב, תא"ל אורן אבמן ותא"ל אודי בן מוחא.

בלט בהעדרו חבר הכנסת עופר שלח, תחילת הטקס נדחתה למשך דקות ארוכות כשהמשפחות השכולות, מוזמנים רבים, המכובדים, החיילים ובסה"כ למעלה מאלף נוכחים המתינו בבושת פנים להגעתו. הטקס התקיים לבסוף ללא נציג הכנסת.

על אירגון הטקס עמלה כרגיל קצינת הנפגעים רס"ן קרן חן טוב וכל מילה שנכתוב לזכותה, אך תגרע מעשייתה מפעילותה ואישיותה בפועל. אהבתה לתפקידה ניכרת מהיום בו הגיעה לחטיבה וכמובן גם באירגון הטקס כולל רכישת ארטיקים מכספה לחיילים שעסקו בהקמת האירוע וכלה בירידה לפרטים הקטנים ביותר מכל היבט ומכל כיוון. על הקשר העמוק בינה למשפחות השכולות,הרחיב יו"ר עמותת הלוחמים כפיר מר אבי בינמו בנאומו ולא שכח לציין גם את דורית אלישע קודמתה בתפקיד אשר הגיעה אף היא וכיבדה אותנו בנוכחותה בטקס.

אין במילים כדי לתאר את עוצמת הרגשות של הנוכחים למשמע נאומו נציג ההורים השכולים אביו של סרן קובי מואטי זכרו לברכה, כאשר תיאר את דרכו של קובי לפני הצבא ובצבא עד לתפקיד המ"פ בו חשק ובו גם סיים את חייו בתאונת אימונים מצערת. גם הקשוחים שבלוחמים הסתירו עיניים בוהקות מדמעות למשמע הדברים.

חובה עלינו לציין גם את עבודתם המסורה והבלתי נלאית של רס"ר החטיבה אבי פרטוק ורס"ר הבא"ח ספי גרוסבך. ביחד הם הדבק המחבר בין כל הגורמים כמו גם השמן המסכך ומביא לפעילות של כולם באופן המיטבי. ניצוחם על האירוע בחזרות ובטקס עצמו הביא לתוצאה המושלמת בשטח.

בסיום הטקס חולקו למשפחות השכולות לוחות האבן ועליהם שמות יקיריהן אשר הוסרו מהאנדרטה והוחלפו בלוחות חדשים במהלך שיפוץ שבוצע בקיר הנופלים.